Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7148
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Matka winna śmierci trojga dzieci

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 11:39
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 6:22
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Cztery lata więzienia – taki wyrok w jeleniogórskim Sądzie Okręgowym usłyszała Magdalena K. z Piechowic, za narażanie swoich dzieci na utratę życia. W pożarze domu, do którego doszło przy ul. Przemysłowej w Piechowicach w 2017 roku, zginęło dwóch chłopców i dziewczynka: w wieku 4, 6 i 8 lat. Prokuratura i obrona zapowiedziały apelację.

Przypomnijmy. Pożar w mieszkaniu wielorodzinnego budynku przy ul. Przemysłowej w Piechowicach wybuchł w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli zwłoki trójki dzieci: ośmioletniego Dominika, sześcioletniej Agnieszki i czteroletniego Oskara. Ich matka wróciła do domu podczas akcji gaśniczej. W trakcie dochodzenia ustalono, że podczas pożaru w mieszkaniu był 62-letni dziadek dzieci, który uciekł przed ogniem. Dzieci natomiast zostały zamknięte w pokoju z zamkniętymi oknami bez klamek. Mieszkanie oświetlano świeczkami i ogrzewano piecem.

- Uznaje oskarżoną za winną tego, że w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku (…) działając nieumyślnie, a więc nie mając zamiaru popełnienia przestępstwa jednak nie zachowując ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, mimo że możliwość popełnienia przestępstwa mogła przewidzieć, pozostawiła bez opieki w pomieszczeniach, w których okna pozbawione były klamek, swoje małoletnie dzieci - mówił sędzia Daniel Strzelecki.

Magdalena K., która obecnie przebywa w zamkniętym ośrodku odwykowym, nie została dowieziona na ogłoszenie wyroku. Podczas przesłuchań twierdziła że jest niewinna i wyjaśniała, że tragicznej nocy wyszła zbierać złom i znicze by oświetlić dom, w którym wyłączono prąd.

Jak ustaliła prokuratura, dzieci często pozostawały same w mieszkaniu, były zamykane w pokoju lub pozostawiane w "obecności uzależnionego i pozostającego pod wpływem alkoholu dziadka, cierpiącego na znaczną utratę słuchu".

Obrona wnioskowała o uniewinnienie tłumacząc, że dzieci zostały pozostawione pod opieką ojca Magdaleny K. i już zapowiedziała apelację.

- Ja i moja klientka nie zgadzamy się z takim wyrokiem – mówił adw. Tomasz Klukowski. – Z zeznań świadków przesłuchanych na rozprawie wynika wprost, że w momencie wyjścia z domu i pozostawienia dzieci, pozostawiała je pod opieką swojego ojca, czyli ich dziadka. Moja klientka do tej pory nie uporała się z tą tragedią i podjęła leczenie w zamkniętym ośrodku – dodał adwokat T. Klukowski.

Odwołanie od wyroku zapowiedział też prokurator, który dla Magdaleny K. żądał sześciu lat wiezienia.

– Kara jest niższa od wnioskowanej w głosach końcowych. Dlatego zostanie złożony wniosek o sporządzenie uzasadnienia do wyroku i po zapoznaniem się z tym uzasadnieniem będę ten wyrok oceniał. Natomiast sąd niemal w pełni podzielił opis czynu, jak i przyjętą w tym zakresie kwalifikację – mówił prokurator Sebastian Ziembicki.

Magdalena K. była uzależniona od narkotyków, nie pracowała. Utrzymywała się z zasiłków. Przed tragedią starała się w Urzędzie Gminy w Piechowicach o inne mieszkanie, ale go nie otrzymała.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
11
31%
Smuci
3
9%
Złości
19
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group