Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3181
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matematyczne łamigłówki w „Rzemiosłach”

Piątek, 29 kwietnia 2016, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Matematyczne łamigłówki w „Rzemiosłach”
Fot. ZSRA
Międzyszkolny drużynowy konkurs matematyczny odbył się we wtorek (26.04) w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Uczniowie klas szóstych z dziewięciu szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniami, w których musieli wykazać się wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia.

Po pierwszej części konkursu, szóstoklasiści wraz ze swoimi opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę i wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, zorganizowanych specjalnie dla uczestników konkursu. Każdy z uczniów, pod czujnym okiem nauczycieli, mógł samodzielnie wyciąć i wypalić drewnianą pamiątkę.

Poziom konkursu matematycznego był wysoki, a rywalizacja wyrównana. Aby rozstrzygnąć o wynikach, potrzebna była dogrywka. Ostatecznie najlepszą ze szkół okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wojcieszycach, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami związanymi z tradycją Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a laureaci otrzymali dodatkowe nagrody, zachęcające do dalszego rozwijania zainteresowań matematyką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group