Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Masz pomysł na kulturę? To coś dla Ciebie!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 czerwca 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: Org
Fot. Organizator
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, realizująca projekt „Nie tchórz – Przystań i twórz” zaprasza wszystkich kreatywnych, twórczych i pomysłowych (organizacje non–profit, lokalnych artystów, fundacje, koła zainteresowań, stowarzyszenia, harcerzy, uczniów, seniorów, niepełnosprawnych, bezrobotnych, instytucje, samorządy, przedstawicieli biznesu) na konsultacje społeczne, które odbędą się 12 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie instytucji – ul. Cieplicka 74 (skrzydło Szkoły Podstawowej nr 6).

Podczas otwartego spotkania każdy będzie mógł przedstawić własną inicjatywę kulturalną. Będzie można też dyskutować nad innymi propozycjami. Konsultacje społeczne to również doskonała okazja do lepszego, wzajemnego poznania się społeczności lokalnej.

Projekt „Nie tchórz – Przystań i twórz” składa się z dwóch części.

- W pierwszej części projektu zajmiemy się analizą potencjału kulturotwórczego Cieplic. Wspólnie z powołanym zespołem konsultacyjnym poszukujemy oddolnych inicjatyw mieszańców w dziedzinie kultury, które nie były obecne do tej pory w działalności naszej instytucji kultury. Zdiagnozujemy też co jest naszym potencjałem, a czego brakuje naszym mieszkańcom w różnych obszarach szeroko rozumianej kultury – informują organizatorzy.

- Na podstawie danych diagnostycznych opracujemy kryteria i regulamin wsparcia oddolnych inicjatyw mieszkańców w dziedzinie kultury. Spośród pomysłów, które za pośrednictwem prostej aplikacji będą mogli zgłaszać mieszkańcy naszego miasta wybierzemy od 3 do 7 inicjatyw lokalnych, które dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu realizowane będą w drugiej części projektu - dodają.

Szczegóły: www.przystantworcza.pl

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ość portalu 6-06-2014 8:24
Plakat przyciąga wzrok ;-)
~mysiek 6-06-2014 9:23
.... następne konsultacje w ramach płatnego projektu ludzie chyba się nie rozerwę
~ 6-06-2014 13:44
tak mam pomysl zeby kultury i uprzejmosci nauczyc pracownikow JSM
~ 6-06-2014 14:48
Kulturę to się wynosi z domu. Jak tego nie ma to żadna edukacja nie pomoże.
~alexpand52 6-06-2014 19:14
Mam pomysła na kulturę. PO , Zawiła i PIS ... się w Październiku kulturalnie bo kopniemy Was ... też kulturalnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group