Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6006
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Masakra kasztanowców na skwerku

Sobota, 14 czerwca 2008, 9:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Masakra kasztanowców na skwerku
Fot. Archiwum Czytelnika
Pijani wandale połamali drzewka, dar Niemców z zaprzyjaźnionego miasta Erfstadt. Chuligani są zmorą dla pobliskich mieszkańców.

Codziennie tu siedzą i chleją tanie wina. Są agresywni – napisał do nas Czytelnik zastrzegając swoje dane. Chodzi o skwerek przy Pijawniku, przy ulicy Piotra Skargi. Miejsce skądinąd urokliwe, ale to tylko pozory. Wieczorami strach tędy przechodzić. Wszystko przez bandę pijanych łobuzów, którzy „rządzą” w okolicy.

– To, co chuligani zrobili z młodymi kasztanowcami, to po prostu zgroza i brak słów. Kasztanowce te ufundowali nam i zasadzili mieszkańcy zaprzyjaźnionego z Jelenią Górą, niemieckiego miasta Erfstadt. Z tych pierwszych drzewek pozostało może ze cztery, pozostałe były już kilkakrotnie ponownie przez nas sadzone po kolejnych zniszczeniach. Teraz dokonano istnego pogromu! – pisze do nas Czytelnik nadsyłając zdjęcia.

Jaki to przykład dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, która znajduje się naprzeciwko skwerku? Mieszkańcy liczą na częstsze odwiedziny w tym miejscu policjantów i strażników miejskich. – Stróże prawa pojawiają się, ale ich interwencje ograniczają się do pouczenia – usłyszeliśmy. Tymczasem chuliganom należy się większa „reprymenda”. Kłopot w tym, aby złapać ich na gorącym uczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group