Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5920
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Marzenie” daje pozytywną energię

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 maja 2009, 17:17
Aktualizacja: 17:18
Autor: Angela
Fot. Angela
Wiele dobrych wrażeń wynieśli z dzisiejszego koncertu zespołu „Marzenie” pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Tyle uśmiechu i radości na twarzach słuchaczy nie było już dawno.

Wszystko za sprawą skocznych i wesołych piosenek z humorem odśpiewanych przez zespół, który składa się ze starszych, ale wyjątkowo aktywnych i pełnych energii ludzi. Grupa zawiązała się w lutym tego roku i na swoją nazwę spośród kilku propozycji m.in. Retro, Frajda, Wrzosy itp., wybrała sobie właśnie „Marzenie”.

– Marzą nam się dobre rzeczy i chcielibyśmy by inni również pamiętali o swoich marzeniach, bo one dodają siłę do pokonywania największych barier i codziennych trudów – powiedziały nam Irena Bródka i Ludwika Sajak, założycielki zespołu.

Zespół „Marzenie” koncertował już w Domu Opieki Pogodna Jesień w Cieplicach, w Domu Pomocy Społecznej w Kowarach, w Relaxie, w Piechowicach i wielu innych miejscach. – Kiedyś usłyszeliśmy, że kiedy śpiewamy, słuchaczom nogi rwą się do tańca i zaczęli tańczyć, a my razem z nimi – mówi Ludwika Sajak.

Akompaniatorem zespołu jest Helena Paszek, a w jego skład wchodzą m.in. Helena Kita, Ewa Gańska, Krystyna Koziarska, Władysława Hasimiec, Joanna Smoleń, Barbara Soboń, Barbara Wiech, Stanisław Zając, i inni. Śpiewają piosenki skoczne, ale i ballady np. o Sudetach.

Skąd wziął się pomysł na zespół? Brakowało im wspólnego przebywania, miło spędzonego czasu, śpiewu oraz niesienia innym radości. – Nie chcemy się zamykać w domach, wszyscy mamy jesteśmy po sześćdziesiątce i wszyscy mamy w sobie duszę niejednego młodzika – żartują.

Potwierdzają to również sami słuchacze, którzy koncertem byli zachwyceni.
Było pięknie, radośnie i wesoło, bardzo mi się podobało. Żałuję, że częściej nie ma takich koncertów – mówiła po koncercie pani Benedykta Kalinowska.
Zespół „Marzenie” obecnie poszukuje sponsora, który pomógłby im w rozwoju i dalszym niesieniu radości innym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ja 6-05-2009 18:46
gratuluje zespołowi, swoim śpiewem nieście radość ludziom, rozjaśniajcie k każdy dzien. Serce śpiewa razem z Wami,powodzenia, wesprzyjmy ich
~juka 67 6-05-2009 18:52
gratuluje zespołowi, nieście radość ludziom, bawimy się razem z Wami . zapominając choć na chwilę o trudach dnia. Pozdrawiamy, wesprzyjmy ich niech śpiew się niesie, bo tylko dobrzy ludzie śpiewają .
~x 6-05-2009 19:27
Biedni Ci wszyscy ludzie. Tyle przeszli w zyciu i ostatnie swoje lata musza spędzać w takich miejscach. Gratulacje dla zespołu za wiarę w to co czynią. pozdrawiam
~ago 6-05-2009 20:22
do ~ja i do ~juka67 - Fajnie! :-) Tak jest o wiele lepiej! :-)
~emeryt 6-05-2009 21:00
polecam koncerty kwartetu czesto sa w kosciele ewangelickim-cieplice,pozdrawiam
~domator 6-05-2009 21:28
Nigdy nie myślałem,że tyle uśmiechu i radości może dać piosenka. Zespół Marzenie jest fantastyczny.Naprawdę jeżeli ktoś może niech im POMOŻE!!!! warto w nich inwestować aby mogli śpiewać i dalej się rozwijać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group