Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8332
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marzec z Młodymi Duchem w Przystani Twórczej

Środa, 1 marca 2017, 7:46
Autor: P–T
Jelenia Góra: Marzec z Młodymi Duchem w Przystani Twórczej
Fot. Użyczone/Archiwum Przystani Twórczej
Po „Wieczorze autorskim Agaty Szmigrodzkiej” i Kinie Gatunków z Waldemarem Wilkiem czas na marcowe spotkania z „Młodymi Duchem”. Teatr Seniora, Wiosenne warsztaty, wyjście do Muzeum Przyrodniczego, czy też „Taneczne przywitanie Wiosny” – to tylko niektóre z planowanych atrakcji. Wstęp jest wolny na większość spotkań.

Mistrzyni tańca oraz pisarka Agata Szmigrodzka była gościem Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, który działa w cieplickiej Przystani Twórczej. Odbył się pokaz tańców orientalnych i flamenco oraz koncert Zbigniewa Stefańskiego i Wojciecha Michalskiego (autorów muzyki do tekstów Agaty Szmigrodzkiej i wykonawców piosenek). Ponadto klubowicze czytali wiersze i fragmenty książek tej wszechstronnej artystki oraz zaaranżowali wystrój sali.

Na drugim spotkaniu z Waldemarem Wilkiem klubowicze poznali pierwsze gatunki kinowe. Prelekcja „Kino Gatunków” uchyliła wiele tajemnic światowej kinematografii, zakulisowych ciekawostek i sekretów filmowego przemysłu.

Zapraszamy na marcowe spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem" 2017r.:
03.03.2017r. (PIĄTEK) godz. 19.00 – Teatr Seniora – wyjście do Teatru Norwida na spektakl „Szalone nożyczki”. Bilet kosztuje 10 zł. (Obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury – dostępna lista rezerwowa). „Szalone nożyczki” to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia – w 1997 r. wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich. Publiczność wraz z aktorami rozwiązują zagadkę morderstwa. Czas trwania: ok. 2 h 30 min. Zbiórka o godz. 18.30 w Teatrze Norwida.
08.03.2017r. g. 16.00 - „Dzień Kobiet z Przystanią”- Przystań Twórcza zaprasza na niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Również Panowie znajdą coś dla siebie. Wstęp wolny.

15.03.2017r. g. 16.00 - „Wiosenne warsztaty”- barwne, kwieciste, a przede wszystkim wiosenne warsztaty artystyczne z krepiny i nie tylko poprowadzi Pani Teresa Desput. Wstęp wolny.

22.03.2017r. g. 16.00 – Wyjście do Muzeum Przyrodniczego - członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” przeniosą się do lat 60’ i obejrzą "Klasę Przyrodniczą" stylizowaną na dawne czasy. Spotkanie będzie okazją do zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego: obejrzenia barokowych fresków oraz wystaw m.in. "Historii Cieplic, klasztoru i uzdrowiska", "Schaffgotschowie i ich zbiory", "Naturalny skarbiec Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej", "Barwny świat ptaków", "Tajemniczy świat grzybów", czy też "Niesamowity świat owadów". Wstęp wolny (zbiórka przy Muzeum Przyrodniczym o godz. 15.50).

29.03.2017 g. 16.00 - „Taneczne przywitanie Wiosny”- w gorących rytmach „Zumby dla Seniorów” członkowie Klubu przywitają Wiosnę. Odbędzie się również prezentacja oferty wycieczek skierowanych dla osób w wieku 50+. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group