Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9444
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Marsz z Milanos

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Marsz z Milanos
Fot. TKKF Milanos
Kilka dni temu w Górach Sokolich odbyła się III edycja Marszu Osobliwości organizowanego przez TKKF Milanos z Miłkowa.

Ideą marszów osobliwości jest propagowanie aktywności fizycznej oraz pokazywanie ciekawych turystycznych miejsc na terenie Karkonoszy oraz Dolnego Śląska. Podczas przemarszu w postaci autorskich podchodów i towarzyszących mu zabaw z mini konkurencjami sportowymi uczestnicy poznają historię oraz walory przyrodnicze odwiedzanego miejsca.

W Marszu Osobliwości Gór Sokolich wzięło udział 45 osób z: Legnicy, Świdnicy, Środy Śląskiej, Jelcza-Laskowic i Jeleniej Góry, które zostały podzielone na grupy i drużyny dwu-osobowe. Trasa wiodła od schroniska Szwajcarka przez jaskinię pod Krzyżną Górą, ruiny zamku Sokolec, Krzyżną Górę, Husyckie Skały, Sokoliki i powrót czerwonym szlakiem do schroniska Szwajcarka.

Tematem przewodnim marszu były ptaki – informują organizatorzy z TKKF Milanos. - Uczestnicy tradycyjnie musieli znaleźć i odgadnąć ukryte na trasie osobliwości (przedmioty, które kojarzą się z ptakiem, np. lampa ostrzegawcza/błyskowa montowana na samochodach uprzywilejowanych to kogut). Ponadto odgadywali do jakich ptaków należą znalezione jaja i pióra. Musieli także ułożyć wiersz, w którym znajdowały się nazwy znalezionych osobliwości. W punkcie kontrolnym na Husyckich Skałach czekały na nich napoje oraz zawody w rzucie do celu. Po punkcie kontrolnym delegaci drużyn udali się na Sokolik zdobyć swoją flagę, która była wymagana do zaliczenia marszu. Po powrocie do Szwajcarki na drużyny czekał test wiedzy. Pytania były z tablic informacyjnych spotkanych na trasie i dotyczyły historii oraz walorów przyrodniczych odwiedzonych miejsc. Drużyny wzięły udział także w kalamburach, musiały przedstawić wylosowanego ptaka.

Na końcu marszu na zawodników czekała kawa, ciasto, woda i ognisko z kiełbaskami oraz niespodzianki. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmę Jelenia Plast z Jeleniej Góry. Impreza została sfinansowana przez Dolnośląskie TKKF w ramach dolnośląskiej spartakiady rekreacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
110
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group