Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7523
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marsz dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja

Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:45
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2015, 13:06
Autor: Org
Jelenia Góra: Marsz dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja
Fot. Organizator
Ulicami Jeleniej Góry po raz trzeci przejdzie 31 maja Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Tematem tegorocznych Marszów, organizowanych w całej Polsce, jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. – Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję aby publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny, której częścią jest przecież każdy z nas. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich młode rodziny z dziećmi, ale także starsze pokolenia, tworzące niejednokrotnie różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. Wszystkich łączą wartości ponadczasowe, jakimi są życie i rodzina – wyjaśnia Mariusz Gierus, koordynator wydarzenia.

Tegoroczny Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 11:30 spod Filii Politechniki Wrocławskiej na Placu Piastowskim w Cieplicach, aby dotrzeć do Placu Kościelnego przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie po Mszy Świętej odbędzie się Święto Matki. Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

Głównymi organizatorami tegorocznego Marszu w Jeleniej Górze jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego oraz Stowarzyszenie Święta Matki. Organizacje te połączyły swoje sztandarowe projekty, organizowane cyklicznie wiosną, tj. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Święto Matki w Cieplicach. Kontynuując dotychczasowe tradycje, zainaugurowały w ten sposób wspólne przedsięwzięcie pod nazwą: Jeleniogórskie Dni Rodziny, które rozpoczną się już 29 maja w piątek od spotkania z Krzysztofem Zanussim, w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie.

Honorowy patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny objęli: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dotyczący Marszu oraz Święta Matki w Cieplicach można znaleźć na stronach: sep.edu.pl, swietomatki.pl oraz marsz.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group