Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6201
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marsz dla życia i rodziny – już jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 czerwca 2017, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: Organizator
Fot. organizator
W niedzielę, 11.06.2017 r. ulicami Jeleniej Góry przejdą po raz kolejny uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Będzie to już piąta edycja tego wydarzenia w stolicy Karkonoszy, a poprzedzi je msza święta w Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego o godz. 13:15.

Idea Marszów dla Życia i Rodziny jako sposobu podkreślania wartości rodziny, jej wyjątkowości i ważności w społeczeństwie zrodziła się w roku 2005, a już rok później odbył się w Warszawie pierwszy Marsz. Każdego roku ta radosna manifestacja przywiązania do wartości małżeństwa i rodziny oraz życia ludzkiego, które należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci przyciąga tysiące osób zarówno w samej Warszawie, która w tym roku przystępuje już do dwunastej edycji Marszu jak i w wielu innych miastach Polski.

Na przestrzeni lat bowiem w organizację Marszów zaangażowanych było ponad 160 miast i miejscowości w całym kraju. W tym roku cieszymy się z przyłączenia do tej inicjatywy aż dziesięciu nowych miast (Węgorzewo, Rabka Zdrój, Jarosław, Janów Lubelski, Pszczyna, Żywiec, Dukla, Włocławek, Siemiatycze, Gryfice). Marsze dla Życia i Rodziny w roku 2017 odbywać się będą pod hasłem „Czas na Rodzinę”, a termin, który będzie łączył większość zaangażowanych w organizację miast to 11 czerwca, chociaż pierwsze odbywały się już w marcu, a kolejne także na przełomie kwietnia i maja. Niezbędne informacje na ten temat można znaleźć również na stronie marsz.org

Obserwując wydarzenia ostatnich miesięcy można oczywiście stwierdzić, że marszów (i strajków) nam nie brak – zwłaszcza takich o przygnębiającym, obrazoburczym, czy uwłaczającym naszej godności i inteligencji charakterze. Niemniej ciągle brak jest wydarzeń, które pokażą piękno rodziny, radość z bycia razem, doniosłość relacji małżeńskich i rodzicielskich oraz wielką potrzebę zatroszczenia się o najsłabszych i najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzone.

Przypominanie rządzącym o ciągle nieprzerwanej procedurze mordowania trojga dzieci dziennie w polskich szpitalach niezmiennie jest naszym największym zaangażowaniem i polem walki o rodzinę. Rodzina bowiem silna będzie tylko wtedy, kiedy każdy zostanie przyjęty z miłością. Zamiast domagać się źle pojętej wolności za cenę życia, pragniemy nieustannie podkreślać konieczność jego ochrony w rodzinie.

Czas na rodzinę to komunikat dla każdego, komu jej dobro leży i powinno leżeć na sercu. Czyli zarówno samym członkom rodziny, którzy winni tak gospodarować czasem aby jak najwięcej zainwestować go w rodzinę, aby była priorytetowa pośród wszystkich ludzkich relacji i zaangażowania, jak i dla rządzących, którym jej dobro powinno wyznaczać kierunki podejmowanych działań.
Marsz natomiast, to doskonała okazja aby wybrzmiała potrzeba zwrócenia się w stronę rodziny, odbudowania szacunku dla niej, pokazania jej piękna i radości jaka płynie z relacji między małżonkami, rodzicami i dziećmi, dziadkami wnukami…
Nieodmiennym elementem Marszów są także pikniki rodzinne, gdzie można miło spędzić czas z dziećmi. W tym roku finał jeleniogórskiego Marszu, którego głównym organizatorem niezmiennie jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, odbędzie się w ogrodach przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Morcinka 8.

Tam na uczestników Marszu będzie czekał Piknik Rodzinny z grillem, kuchnią domową, pysznymi ciastami oraz licznymi grami i zabawami dla dzieci, ich rodziców i dziadków. To prawdziwe święto rodzin, podczas którego objawia się wielkie szczęście, jakim jest życie w rodzinie i jej pielęgnowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~AD966 10-06-2017 8:56
Panowie księża czas zacząć zakładać rodziny i dać przykład .Bo do tej pory to jesteście teoretykami chałpnikami. Silna rodzina jest wówczas jak się będzie dobrze zarabiało a nie okradało vatem .
~ 10-06-2017 9:32
Niech tylko zabraknie 500+ to kto wtedy wykarmi te dzieci ,ksiądz ? jak rodzą się dzieci ułomne to kto cierpi rodzina o tym powinna decydować kobieta a nie kościół czy ma począć zdrowe czy kalekę
~uczeń 10-06-2017 14:27
Jak zwykle kościół zaglądać chce do łóżek. A sami jak sprawy łóżkowe załatwiają?
~Do Karkonoskie Stowarzyszenie 10-06-2017 14:47
Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne-to jeszcze pojmę, ale "u Erazma i Pankracego"? A świętych to gdzie zgubili? Niech kościół pilnuje boga, a od ziemian się odp...impoli. "Przypominanie rządzącym o ciągle nieprzerwanej procedurze mordowania trojga dzieci dziennie w polskich szpitalach niezmiennie jest naszym największym zaangażowaniem i polem walki o rodzinę. " Akurat tu trafiliście jak pijany w garaż...Ustawa zezwala na przerwanie ciąży z bardzo konkretnych powodów. Skoro już KK miesza się do ziemian, to może ktoś z księży wyjaśni mi dlaczego, pomimo takiego wpływu na rządzących Wielkiego Marionetkę A.D. oraz Jego animatora J.K. (i Jego Kota) jeszcze tolerujecie umowy o dzieło, zlecenia, na 1/10 etatu (przy 300 godzinaich/m-c)?Gdzie tu znaleźć czas na rodzinę? Do ~uczeń: z gosposią:P
~Tosia 11 10-06-2017 15:45
Ja chętnie wezmę udział w tym marszu. Chociażby na złość tym wściekłym panom z czarnych protestów. Jak demokracja to demokracja. Nieprawdaź?
~lolo diabolo 10-06-2017 15:46
Proponuję marsz przeżycia za 1500 na rękę i zajmijcie się narodzonymi
~A co będzie ,jak 10-06-2017 18:48
A co będzie jak z tego maszerowania ,ktoś się z kimś pomyli,zamieni jak zwał tak zwał, powstanie powód do wypłaty pińcet plus? Będzie pińcet plus,ale jak te pińcet zabiorą to co ? Garnuszek społeczny ? Od mojego emeryckiego proszę się odpimpać 5 krokow w bok i 5 kroków w tył !
~III sort 11-06-2017 2:48
Marsz życia może śmierci albo trupi odbył sie w Warszawie z udziałem małego "naczelnika"
~ksawercia 11-06-2017 8:02
Zaproście na swój marsz Jarosława Kaczyńskiego! Może ten chory z urojenia człowieczek przestanie w końcu mówić na organizowanych dla niego miesiączkach tylko o śmierci,zamachu,dojścia do prawdy przez kłamstwo i zmuszać cały naród do słuchania głupstw o przyczynach śmierci swego nieudolnego brata.
~pff 11-06-2017 8:28
Marsz dla życia hehe he:D Kaczyński w..ymał (nomen omen) prolajferów fachowo :D Katabasiarstwo też siedzi cicho , poświęcili nienarodzonych za kasę z państwowej kiesy. Takich to mamy obrońców życia. Odpuscili temat aborcji ( której pff jests wrogiem ) ,walczą z tabletkami wywołującymi miesiączkę i kondomami :D Bezpieczniej, mniejszy opór społeczny, ludziska tylko pukają się w głowy, nie protestują :)
~v 11-06-2017 8:45
Przeciwnicy tego marszu, o co się wam " rozchodzi"? Macie przecież do wyboru: marsze KOD-u, marsze Wolności PO, manifestacje UBywateli RP i w końcu Parady Równości. Możecie tam się " realizować , jak ta wam się nie podoba ! Po co pluć tutaj, jak możecie na tamtych marszach ???
~pff 11-06-2017 8:54
Co za tępy b...k :D Nie rozumie ,że piszemy ,bo nam wolno .Nie czytaj :D
~do : pff 11-06-2017 9:14
co za tępy k...n. Nie rozumie, że czytam i piszę, bo mi wolno. pff to zakompleksiony prostak i idiota i dlatego potrafi tylko obrażać innych. Bo to ZAKOMPLEKSIONY PROSTAK I IDIOTA !!!
~Miro60 11-06-2017 9:41
Drodzy,najukochańszy manifestanci! Pilnujcie swojej d..y a od cudzych wara!!!
~@#$%^&*( 11-06-2017 10:10
Marsz dla Życia - piękna sprawa, idą miliony w całej Polsce i to są prawdziwe i największe demonstracje w naszym kraju a nie czarne parasolki! Przypominam, że w UK wejdzie do koalicji północnoirlandzka partia przeciwna aborcji a postulująca karę śmierci. Nie wszyscy ogłupieli jeszcze w tej zlewaczałej Jewropie. A celem nie jest szykanowanie kobiet w trudnej sytuacji życiowej ale zatrzymanie procesu codziennych morderstw tak beztroskich jak puszczenie wody z kranu.
~do Miro60 11-06-2017 10:14
To ciebie d**ą urodziła mamusia? Nie dziwota, że g**** masz w głowie.:))))
~Rico 11-06-2017 11:28
KOD-ziarze szczekają a karawana idzie dalej !
~HAHAHAHAHHA 11-06-2017 13:00
Artykuł Sponsorowany Przez KLER!
~ 11-06-2017 13:57
to niech pomaszerują pod firmami które zmuszają do pracy 24/7 i mało płacą właśnie niszcząc rodziny
~Bambo 11-06-2017 15:07
Ten marsz dla życia i rodziny to fajna sprawa...Pomimo tego co rocznego opluwania idei normalnej rodzin, jak znam życie będzie tam dużo - normalnych ludzi - rodzin. I będą też księża. I jak co roku będzie fajnie. Lepiej niż na innych masowych imprezach np. KODowskich, wolności, równości. Dlaczego tak jest?... Odpowiedź jest ba...lna bez względu czy się to komuś podoba czy nie. Bo ten marsz to naturalna sprawa życie i rodzina. Również tej katolickiej. Kto tego nie rozumie, to jego problem...
~Miro60 11-06-2017 15:35
Do 10:14 Ale błysnąłeś pisiorski d...lu! Jesteś tak tępy że nie jesteś w stanie pojąć pewnych rzeczy bo za ciebie myśli ksiądz lub ta żoliborska ka...lia! Nie wpierdzielaj się w czyjeś życie osobiste tylko lepiej pilnuj żeby gosposia księdza nie usunęła ciąży albo twoja babcia a od innych kobiet się odpierdziel pisowski kmiocie! Nie będziecie kacze kundelki nam narzucać swojej woli bo w przeciwieństwie do was my posiadamy honor i godność!Teraz sobie możesz poszczekać do woli bo ja mam dobrą zasadę i z g..wnem nie dyskutuję!
~Do 13:57 oraz Bambo 11-06-2017 17:37
Bo zachodnim korporacjom i ich klakierom właśnie o to chodzi by napluć jadem i zochydzić rodzinę bo pracownik bez rodziny to idealny korpo niewolnik i dla kapitalistycznych lichwiarzy tez okazja bo obywatel nie otrzyma pomocy od rodziny której nie ma więc będzie męczył się z kredytami
~Do:17:37 11-06-2017 17:57
Może i też co napisałeś ma coś w sobie. Możliwe, że tak jest. Ja myślę jednak, że chodzi o coś więcej. Normalną rodzinę... Ale jak jedno z rodziców pracuje w niedzielę to i rodzina jest jakby niepełna... Pozdrawiam
~pff 11-06-2017 18:11
apn-37- co zrobiłączy ci nasz piękny język ojczysty, przecież to oczy krwawią...
~do : pff 11-06-2017 19:47
pff, zacieszaj do zrbiłączy. Ja też czóje bul oczó. A i tak jest jest i będzie was mniej. Wybory przegraliście i przegracie następnych 10 ( dziesięć ) . Wasza pogarda dla ludzi wam to zagwarantuje !!!
~pff 11-06-2017 20:17
Jasne dziadku :) Ludzi szanuję , bydlętami twojego szmato pokroju gardzę z jak tylko gardzić najmocniej można. Jedyny pożytek z takiego zera będzie po zakopaniu ścierwa w ziemi,może jakiś marny krzaczek wyrośnie.Żryj gruz ściero :D I z...hnij szybko dla dobra ogółu :D Pff ci tego życzy że szczerego serca :D Nie ma za co ;D
~Bambo 11-06-2017 20:27
Myślę, że "pff" zszywa wszystko jak wieprza z podszewką, a że rzemieślnik z niego kiepski i do cechu nie należy łatwo po nim rozpruć.
~do : pff 11-06-2017 21:09
pff, z...hniesz na raka. Będziesz zdychał długo i boleśnie. To co tutaj napisałeś, wróci do ciebie. Nie podleję śmietnika, na którym cie śmieciu zakopią. Szkoda mi na ciebie mojego szlachetnego moczu !!!
THX1138 11-06-2017 21:50
do 17:37 dobrze mówisz, ten marsz powinien przejść przez niemieckie montownie i im podobne firmy przymuszające do nadgdodzin lub z 4- brygadówką oraz przez markety
~pff 11-06-2017 22:34
Hahahahaha :D Vectruś, ileż finezji hahahahah:D Wiedziałem, że to.cie najbardziej zaboli :D Za każdym razem ten sam wkoorw :D A propos moczu,jak prostata szanownego kontrdyskutanta ? :D Bo ty ciągle o siusianiu :D Coś jest na rzeczy :) Szczypie pindol przy porcelance ? Hahahahaha hahahahah:D Znowu leżę :D
~do : pff 11-06-2017 23:06
d...lU ty szczeżniesz w bólu. ciebie śmieciu będzie naprawdę bolało. Tylko taki d...l jak ty , myśli, że jest nieśmiertelny. Prędzej szczeżniesz śmieciu, niż myślisz.
~ 12-06-2017 5:34
Nie ma gorszego wroga rodziny niż pracodawcy wyzyskiwacze
~pff 12-06-2017 6:11
"szczeźniesz" :) "ź" :) literkę tę wykonujemy wciskają "x" i lewy "alt" :D Nie ma za co , witamy w gronie użytkowników nowych technologii :D
~do : pff 12-06-2017 6:50
Jeszcze nie zdychasz? I tak d...lu z...hniesz i szczeżniesz. A jak chcemy napisać w słowie " wciskając " na końcu " c", to wciskamy klawisz na klawiaturze na dole, między " x" i " v " . Nie ma za co , witamy w gronie użytkowników nowych technologii :D Poczytaj d...lu, kto o takich jak ty, napisał " d...l salonowy " .
~do : pff 12-06-2017 7:02
pomogę ci gnoju żałosny : „d...lizm salonowy”. Wymyślił go już na początku ubiegłego wieku profesor psychiatrii Alfred Hoche. Zgodnie z jego definicją, d...lizmem salonowym charakteryzują się osobniki z niedostatkiem rozumu, brakiem umiejętności rozróżniania związków przyczynowo-skutkowych, kojarzenia i przewidywania, przejawiające pychę, śmiałość, o niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmie, które na tyle opanowały trudną terminologię, że niektórzy mogliby ich uważać za osoby inteligentne…To było o tobie i tobie podobnych . Nie ma za co !
~ 12-06-2017 8:15
Jak rodzina ma być rodziną skoro obydwoje rodziców musi być do dyspozycji pracodawcy 24/7 ? Na dodatek wypłaty niskie ceny wyskie i nikogo nie stać na godne życie (wielu obywateli może pomażyc o rodzinnym wyjeżdzie nad morze) na dodatek państwo uprzykrza życie rodzicom na wszelkie sposoby np przedszkola otwarte tylko dni powszednie i w godz "urzędowania"
~do 7:02 12-06-2017 9:10
Literówka ,a nieumiejętność obsługi MS Windows to dwie różne sprawy.I jak w to wszystko wplątałeś ideologa nazizmu i propagatora eugeniki ? Super wzorce,brawo. Za publiczne propagowanie nazizmu powinieneś stanąć przed sądem.Kontroluj emocje pisiaku.
~do 09:10 12-06-2017 9:38
do 09:10 a co ma do rzeczy, że określenie to wymyślił ideolog faszyzmu im propagator eugeniki. Chyba ciebie też miał on na myśli , pisząc :, d...lizmem salonowym charakteryzują się osobniki z / ... / brakiem umiejętności rozróżniania związków przyczynowo-skutkowych, kojarzenia i przewidywania, przejawiające pychę ... spełniasz te warunki . Czy szanowny d...lu salonowy, jak napisze ktoś Hitler albo Himmler, to jest hitlerowcem lub chociaż neonazistą? I dalej o idiotach salonowych, celnie opisałich ... psychiatra Hoche : ... śmiałość, o niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmie, które na tyle opanowały trudną terminologię, że niektórzy mogliby ich uważać za osoby inteligentne. Tobie będzie trudno nawet uchodzić za inteligentnego !!!
~pff 12-06-2017 10:32
Hahahahaha , vectruś cytuje Idiotę z tytułem profesorskim ,który pomijając, że był nazistowskim ideologiem , głosił z pełną powagą tezy "naukowe" , że chorzy psychicznie nie posiadają duszy ,wobec czego można ich kasować. Nooo, brawo wy :D Może nie salonowi ,ale d...le :) I to pchajacy się w objecia prokuratury :D Hahahahaha:D Następnym razem coś z Goebbelsa proszę :D Masakra :D Po prostu masakra. Wikipediowo-guglowi "erudyci" w dziurawych gaciach.
~do:pff 12-06-2017 10:42
pff, jednak jesteś d...lem salonowym. Tobie też zadaję pytanie, co mają do określenia " d...lizm salonowy" inne poglądy Hochego. Czy użycie nazwiska Hitler jest popieraniem hitleryzmu, np." Hitler był przywódcą III Rzeszy " a " a dopiero " Hitler był z...zem " nie jest. pff nie ośmieszaj się. Może samo tylko używanie nazwiska Radosława Sikorskiego w kontekście do jego " dożynania watahy " penalizować ? Nie bądż śmieszny, skoro jesteś już d...lem salonowym .
~pff 12-06-2017 11:07
Pominąłem już fakt nazizmu ,ten twój cały Hoche był zwykłym idiotą, dziwakiem na usługach Hitlera.Głosił jakieś bzdety o duszach osób chorych psychicznie, czy też ich braku.Leczył kompleksy słabo wykształconych nazistowskich bażantów p..rdołami o rzekomym d...lizmie salonowym.Mija kilkadziesiąt lat i oto mamy powrót równie słabo rozgarnietych ,ale wrzaskliwych półgłówków, którzy własne braki próbują sobie wytłumaczyć tezami skompromitowanego, nazistowskiego ideologia. Żałosne do tego stopnia ,ze powinniście najzwyczajniej już nie próbować brnąć w temat.
~pff 12-06-2017 11:09
Jeszcze jedno - Sikorski napomykał o "dorzynaniu" , a nie o "dożynaniu" watahy. Do książek głąby.
~do : pff 12-06-2017 11:44
pff, Hoche , był zwykłym idiotą ? . Ty jesteś "niezwykłym " idiotą ! To nie są p..rdoły o rzekomym debiiliżmie salonowym. Hoche przewidział ciebie. I w tym zakresie był wieszczem !!! To o tobie i tobie podobnych : d...lizmem salonowym charakteryzują się osobniki z / ... / brakiem umiejętności rozróżniania związków przyczynowo-skutkowych, kojarzenia i przewidywania, przejawiające pychę ... spełniasz te warunki . Czy szanowny d...lu salonowy, jak napisze ktoś Hitler albo Himmler, to jest hitlerowcem lub chociaż neonazistą? I dalej o idiotach salonowych, celnie opisałich ... psychiatra Hoche : ... śmiałość, o niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmie, które na tyle opanowały trudną terminologię, że niektórzy mogliby ich uważać za osoby inteligentne.
~pff 12-06-2017 12:16
Padłeś ofiarą własnego nieuctwa ,powierzchownego zapoznawania się z zagadnieniami w necie. Cos luknąłeś na szybko na jakiejś prawicowej stronce dla bałwanów ,nie skonfrontowaleś z niczym,bezkrytycznie puściłem dalej. Klasyka ,nie jesteś pierwszym ,który w ten sposób się skompromitował.Mengele psychiatrii "wieszczem"...Ręce opadają. Już wiesz ,jak się pisze "dorzynanie" neonazistowski nieuku ?
~do : pff 12-06-2017 14:02
Pff, a jednak Hoche pisał o tobie . Jakie znaczenie mają inne poglądy Hochego, skoro ten dotyczący ciebie i tobie podobnych jest prawdziwy. Wydano ostatnio Mein Kampf i można ją czytać, bo jest opatrzona stosownym komentarzem. Ja też podałem definicję „ d...lizmu salonowego „ precyzując i komentując kogo dotyczy ! Więc ? Prawa Newtona też są niesłuszne wobec ciebie k...nie, bo on był podobno bardzo religijny ? A według ciebie i niektórych d...li, rynsztokowych i salonowych , to dyskwalifikuje w każdym wymiarze. Czy będą was w następnych wyborach „ wyrzynać „ jak bydło, czy „ żąć „, jak chwasty, to nieważne. Jest was coraz mniej i będziecie przegrywać wszystkie następne wybory, tak jak te przegraliście. Wasza buta, chamstwo, pogarda, pazerność i aferalność zostały zauważone i docenione
~pff 12-06-2017 18:39
Probujesz przekonac samego siebie. Bo chyba nie mnie. Los pisu się dopełnia, Kaczyński to toczony przez cukrzycę wrak,pójdzie do piachu ,to się tam pozabijają :) A ty s..synu jestes nazistowską szmatą ,cytujesz wielki patrioto hitlerowskich ideologów zbrodni .Co jeszcze z ich pomysłów było prawdziwe nazistowska k..wo ?? Z tobą w zasadzie kończę dyskusje faszystowska dziwko.Dla takich tylko pięść, choc powinien być ołów.
~do : pff 12-06-2017 19:17
pff, to ty jeszcze nie z...łeś śmieciu ? Jeszcze cię rak nie wykończył ? To jednak HIV cię załatwi, boś z tych, co to .... A ty pff, to nie pójdziesz do piachu, ty po odwirowaniu w osadniku frakcji stałej miejskiej oczyszczalni ścieków, bezpośrednio trafisz na śmietnik ! Żresz gruz ? Dla mnie pięść i ołów ... BUhahahahaha ...groteskowy, tak zwany Wuju ? Może mi jeszcze twoje pluszowe kajdanki najpierw założycie a oczy zasłonicie stringami twojego chłopaka ? :) Buhahahaha , aleś ty groteskowy , infantylny d...l. I co mi jeszcze zrobisz? Nie możesz mnie nawet cmoknąć w d…, bo mnie to nie rajcuje. A dla ciebie to jest tylko szyderczy chichot i kop w d .... Tylko na tyle żałosna męska wagino zasługujesz ! I wal się f...rze !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group