• Środa, 20 listopada 2019
  • Godz. 6:23
  • Imieniny: Anatola, Edmunda, Feliksa, Sędzimira, Rafała
  • Czytających: 2735
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mario Perestegi na Silesia Sonans. Koncert się podobał

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 września 2012, 10:44
Aktualizacja: 10:52
Autor: tau
Fot. tau
W kolejnym dniu XV Festiwalu Silesia Sonans jelniogórzanie mogli posłuchać recitalu organowego w wykonaniu Mario Perestegi. – Uważa się, że koncerty organowe to propozycja głównie dla starszych osób, a to nieprawda. Na wczorajszym (3 września) występie było wielu młodych ludzi, oby więcej takich koncertów w naszym mieście – mówił nam Jacek, jeden z uczestników koncertu.

Mario Perestegi jest organistą i pedagogiem urodzonym w 1971 roku w Zagrzebiu. W rodzinnym mieście studiował organy oraz muzykę kościelną w Instytucie Muzyki Kościelnej. Dyplom mistrzowski otrzymał w Akademii Muzycznej w Ljublianie, w której kształcił się pod kierunkiem profesora Huberta Berganta. Swe umiejętności w zakresie interpretacji muzyki francuskiej doskonalił w Paryżu, u legendarnej organistki Marie-Claire Alain. W swym repertuarze Mario Perestegi posiada utwory od baroku po muzykę współczesną. W szczególnym kręgu jego zainteresowań znajduje się twórczość Oliviera Messiaena oraz utwory współczesnych kompozytorów chorwackich.

W dniu dzisiejszym (4 września) z okazji jubileuszowej edycji Festiwalu Silesia Sonans wystąpi berlińska orkiestra instrumentów historycznych Lautten Compagney. Orkiestrze towarzyszyć będzie słynny męski zespół śpiewaków „Amarcord” z Lipska. Koncert odbędzie się o 19:30

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 4-09-2012 12:19
bylem na koncercie ktory uwazam za udany ale mowienie o wielu osobach na tym wydazeniu jest mijaniem sie z prawda ,byla garstka ludzi.
~sluchacz 4-09-2012 19:05
bez przesady, troche ludzi bylo
~Greg333 5-09-2012 0:25
Jeleniogórzanie nie są ludźmi kulturalnymi -zgodnie ze słownikowo-encyklopedycznym znaczeniem słowa "kulturalny". Zadowalają się tandetą i wolą popłuczyny. Kultura wysoka ich przerasta, ale jaki Pan taki kram...albo odwrotnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group