• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 15:13
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6493
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Marek Obrębalski: morze dotacji unijnych dla Cieplic i Jeleniej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 października 2010, 12:58
Aktualizacja: Czwartek, 7 października 2010, 7:49
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Ruch samochodów na Placu Piastowskim, zanieczyszczenia powietrza na terenie Cieplic, wyróżnienie jednostki pomocniczej Cieplice w wyborach samorządowych – te wątki poruszano podczas wczorajszego spotkania Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, na które zaproszony został prezydent Marek Obrębalski.

W Hotelu Caspar z miłośnikami Cieplic spotkali się także radna Bożena Wachowicz-Makieła, prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Jałako oraz przedstawiciele policji i straży miejskiej.

Na Placu Piastowskim jest niezupełny zakaz ruchu pojazdów. Miłośnicy skarżyli się, że pojazdy uprzywilejowane jeżdżą w innych godzinach niż jest to przewidziane. Ponad to przekraczają prędkość. Prezes Miłośników Cieplic, Małgorzata Turowska chciała, aby przedstawiciele policji i straży miejskiej podali sposób, jak z tym walczyć.

Niestety okazało się, że nie jest to takie proste. Przedstawiciel SM zwrócił uwagę, że z przywilejów korzystają także osoby niepełnosprawne i dodał, że często strażnicy miejscy pozwalają kuracjuszom wjechać lub wyjechać do uzdrowiska. Można postawić słupki, które odcięłyby dostęp samochodów do Placu Piastowskiego, ale zdaniem straży nie jest do końca to wykonalne, ponieważ uniemożliwi wjazd do centrum uzdrowiska w sytuacjach szczególnych i nagłych.

Policjant dodał także, że uczuli podwładnych patrolujących ulice, aby zwrócili większą uwagę na ten problem. Uznał, że stawianie radaru nie jest dobrym pomysłem. Ewentualność ustawienia znaków informujących o ograniczeniu prędkości weźmie pod uwagę straż miejska.

Podniesiony został także problem unoszącego się palącego, ciemnego dymu z kominów, który uniemożliwia swobodne oddychanie w Cieplicach. Stróże prawa nie mają wystarczających instrumentów przy interwencji w czyimś domu. Jedyną możliwością, aby temu zapobiec, jest wezwanie inspekcji środowiska. Władze miasta są zobowiązane do kontrolowania zanieczyszczenia środowiska.

Ostatnim trzecim problemem poruszonym na spotkaniu było uzgodnienie terminu, kiedy ciepliczanie będą mogli wybrać swoich przedstawicieli w związku z utworzeniem dzielnicy Cieplice i ilu ich będzie. Marek Obrębalski poinformował, że będzie ich piętnastu, a termin wyznacza przewodniczący rady miejskiej. Hubert Papaj na piśmie do prezydenta zaproponował trzy terminy. Najbardziej prawdopodobnym jest ten grudniowy.

Szef miasta wraz z współpracownikami wizualizację wyglądu term cieplickich, rewitalizację Parku Zdrojowego, Zespołu Pocysterskiego oraz Południowo- Zachodniego Szlaku Cysterskiego. Miasto chce powołać spółkę komunalną, która miałaby zarządzać termami. Znalazłoby w niej zatrudnienie około dwadzieścia osób. Zakończenie prac przewidziano na XI 2011 roku, natomiast zakończenie prac przy rewitalizacji planuje się na IX 2011 roku.

Pokazano dokładnie, co będzie znajdować się w Zespole Pocysterskim, czyli Muzeum przyrodnicze i Cieplickie Centrum Kultury- Przystań Twórcza. Ponadto przewidziana jest także kanalizacja lewobrzeżnej części Cieplic. Marek Obrębalski dodał, że chciałby dokonać także rewitalizacji Parku Norweskiego wraz z niemieckim uzdrowiskiem Badmuskau w Saksonii. W Pawilonie Norweskim miałaby znajdować się restauracja. Po stawie można by było pływać kajakami i łódeczkami. Planuje się także zbudować dwa stylizowane mostki i odnowić już istniejący.

Prezydent miasta powiedział, że podczas jego kadencji wpłynęło do Jeleniej Góry morze dotacji unijnych: ponad pół miliarda złotych. Uczulił zebranych, że w nadchodzących latach nie będzie już tak wiele środków. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~miejscowy 6-10-2010 13:11
no to zaczyna się wysyp spotkań związanych z PR /jak w lesie podgrzybków/
~345 6-10-2010 13:26
Park Norweski ma być kolejnym gdzie dzieci nie mają czego szukać. CIEPLICE to nie UZDROWISKO!!! Uzdrowisko to przedsiębiorstwo!!! Jeżeli to przedsiębiorstwo chce mieć PARK to niech go sobie KUPI ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!!
~AndrzejLeper 6-10-2010 13:32
Ob.Rębalski musi odejśc!
~dociek 6-10-2010 13:34
Pan Obrębalski na pewno nie powiem Jeleniogórzanom, że to \"morze dotacji\" możemy zawdzięczać akurat nie jemu lecz ludziom z Urzędu Miasta oraz \"naszym ludziom\" we władzach Urzędu Marszałkowskiego. Bezposrednio pan Marek w sprawie tych dotacji skutecznie nie kiwnął palcem, no może poza udziełem w koferencjach prasowych gdzie nudnie i bez polotu podkreślał swoje wątpliwe zasługi.
~AndrzejLeper 6-10-2010 13:41
A więc musi odejść!
~ 6-10-2010 13:48
Obrębalski musi zostać na drugą kadencję!
~tomekkk 6-10-2010 13:52
@dociek - jak ty to sobie wyobrażasz, że Prezydent Miasta rzuca wszystko i walczy o dotacje? Do tego wydziela się specjalne komórki/zespoły ludzi odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków unijnych. Może i "Marek" własnoręcznie tego nie zrobił, ale "dziwnym trafem" to za jego kadencji sporo środków spłynęło do JG. @345 - wybacz, ale Cieplice to miejscowość (tu część miasta) uzdrowiskowa. Nikt Ci nie zabroni z dzieckiem spacerować po parku, więc po to te nerwy?
~diabelek 6-10-2010 13:53
... no wreszcie ... a w parkach, na skwerkach, uzdrowiskach i wodach niech sobie gospodarzy, kto chce (byle chciał i dzialał), bo nawet, a moze szczególnie park, sam z siebie na siebie nie zarobi. a milo byłoby w "norweskim" zobaczyc knajpki, plenerowe imprezki, piekny teren, a uzytkowany przez kurwacjuszki i meneli głównie ... z racji braku infrastruktury, atrakcji itp. niech sie dzije, byle sie działo, lepsze to jak stagnacja od kilku lat postępujaca ... a p.Obrzępalskiemu juz podziekujemy ...
~Tutejszy 6-10-2010 13:59
W zeszłym roku byłem na dwóch spotkaniach z Panem Prezydentem i utkwilo mi w pamięci zdanie, że Jelenia Góra w roku 2010 będzie jednym wielkim placem budowy, tyle pozyskano pieniędzy.No i co" i g.....o. To są tylko obiecanki przedwyborcze, tak jak w zeszłym roku. Gdzie te place budowy?????
~s. 6-10-2010 14:00
Chcę ogrzewać mieszkanie gazem żeby nie dymić. Mam tylko delikatny problem. Od 65 lat, jak się skończyła II Wojna Światowa nikt mi tego gazy na ulicy nie założył. I po co to gadać o czystości powietrza ?
~do Tutejszy 6-10-2010 14:10
Nie jesteś tutejszy albo jesteś ślepy albo nie wychodzisz z domu - skoro nie widzisz tego, co się dzieje w JG.
~ja 6-10-2010 14:11
tutejszy? ale chyba mocno wczorajszy - rusz tyłek wokół parku - zobaczysz co się dzieje. Park Norweski będzie parkiem rodzinnym - z łódkami, placem zabaw, restauracją, kawiarnią i mnóstwem urokliwych zakątków, mostków itp. Żal trochę że to wszystko robi się dla takich tragicznych malkontentów.
~pkp82 6-10-2010 14:50
Srodkow Unijnych w nadchodzacych latach bedzie coraz mniej, dlatego trzeba je pozyskac i dobrze wykorzystac. Obrebalski ma w tym doswiadczenie, dlatego nie mozna pozwolic sobie na gorszego od niego prezydenta.
~huraoptymist 6-10-2010 14:53
Obrebalski wypadł "rewelacyjnie". Tak samo jak na początku kadencji, kiedy Jelenia Góra i Cieplice miały wyprzedzić słynne europejskie metropolie.Głosujcie na niego, bo raj to "pikuś" wobec tego czym będą Cieplice
~ 6-10-2010 15:05
Co kwartał powinny odbywać się wybory. Ogrom spraw byłby załatwiony. Władza rozmawia ze społeczeństwem. Jeszcze tylko 2 miesiące. A potem nawowybrani zaszyją się w gabinecikach i będą upajać się zdobytą władzą, zapominając o służebnej roli wobec społeczństwa. DOLNOŚLĄZAK
~miejscowy 6-10-2010 15:08
szczególnie udała się Obrębalskiemu rewitalizacja na Oś. Robotniczym
~kuracjusz 6-10-2010 15:12
Ma facet bajer jak nikt w Jeleniej Górze. Jak się go słucha,to słynne uzdrowiska: Baden-Baden, Merano, Druskienniki, czy Mineralne Wody to pikusie wobec Cieplic
~Zdziwiony 6-10-2010 15:26
W poprzednich latach jak zbliżały się wybory na okrągło tematem przewodnim były baseny. Teraz w Cieplicach zamiast dużego kompleksu basenowego, buduję się za duże pieniądze małe niby SPA .W tej chwili tematem nr1 jest powietrze, choć do tej pory w tym temacie nic nie zrobiono. Dlaczego w Cieplicach nie wykorzystuję się do ogrzewania wód termalnych ? nie mówi się, że miasto będzie musiało płacić do Unijnej kasy kolosalne kary za przekraczanie norm tzw. niskiej emisji. Polanica potrafiła sobie z tym tematem poradzić my nie.A pan Prezydent M.Obrębalski jak zwykle opowiada coraz to inne bajki :(
~ja 6-10-2010 15:32
po 60 latach powolnego umierania uzdrowiska i dzielnicy Cieplice coś jakby drgęło. Ślepi jesteście czy jak? Jak można mówić że nic się nie dzieje skoro w centrum Cieplic równocześnie realizowene jest kilka projektów - a każdy niezwykle cenny: rewitalizacja parku, budowa term (aquaparku), budowa spa w uzdrowisku, rewitalizacja (pełny remont) klasztoru cysterskiego, budowa monitoringu, budowa parkingów i informacji turystycznej. A w następnej kolejności ruszą prace w parku norweskim. Ileż złej woli trzeba wykazać żeby nie zauważać tego co się na naszych oczach dzieje. Tak Wam źle w odnawianych obecnie Cieplicach? - a kto Was tu siłą trzyma? Jak pragnę zdrowia - zbiera mi się na wymioty jak czytam to wasze marudzenie. I jeszcze jedno - z takim nastawieniem nie szukajcie pracy w Cieplicach - tutaj każdy pracodawca patrzy na obecne inwestycje z nadzieją i radością.
~ja 6-10-2010 15:41
Zdziwiony - qrcze, poczytaj, doucz się, pogadaj z kimś kto się na tym zna, podejdź do uzdrowiska i popytaj. Dowiesz się że cieplickie źródła z ledwością wystarczą do zasilenia nowobudowanych term. W uzdrowisku ogrzewają kilka budynków jedynie przy jesiennych temperaturach, a do ogrzaniu Cieplic nie może być mowy. Jak ja nie lubie kiedy tacy niedouczeni wypowiadają się na tematy o których nie mają bladego pojęcia.
~wyborca 6-10-2010 15:41
Czy na foto to nie Leszek Kwaśnicki w nowej roli nieudacznika? a może to wiewiórka albinos z Parku Norweskim po remoncie Obrebalskiego
~jaaa 6-10-2010 15:46
Obecny prezydent jest do niczego, już za poprzedniego więcej się tu działo! miasto wymiera, ludzie wyjeżdżają bo nic tu nie ma, żadnych perspektyw, żadnych atrakcji!! Co się stało ze słynną wiosną cieplicką? wrześniem jeleniogórskim??? za kadencji Pana Obrębalskiego wszystko zanika! jedyną atrakcją w tym mieście są koncerty ORGANOWE !!! po prostu żal.... o aqaparku słyszę od 10 lat i nic, żadnych atrakcji, inwestycji, jedyne co nasza jeleniogórska władza potrafi to DUŻO GADAĆ I NIC NIE ROBIĆ no chyba, że czerpać korzyści jak największe wyłącznie dla siebie!!! Przeprowadzono ankiety w szkołach co młodzież sądzi o naszym mieście, zapewne wyniki są panu prezydentowi znane i co i nic jak zawsze... Niech sie pan nie zdziwi,że za kilka lat zamieszkiwać to miasto będą wyłącznie osoby o średnim wieku 40 lat
~ja 6-10-2010 15:46
a przy okazji jak jesteś taki mądry to poszukaj kasy na ten porządny kompleks basenowy. Bo ani Kusiakowi, ani Zawile się to nie udało. A obrębalski zamiast bujać o pełnowymiarowym basenie olimpijskim zaczyna stawiać to co się da, tam gdzie się da i za tyle na ile nas stać. Proste. Nawet dla 5-latki. Wiem bo spytałem. Ucz się chłopie - bo całe życie będziesz się dziwić.
~sobiesz... 6-10-2010 15:55
Temu panu już dziękujemy. Sobieszowianie nie zapomną jak zostali wpuszczeni w maliny w sprawie sobieszowskiego basenu:( Ciekawe, co teraz pan prezydent będzie obiecywał mieszkańcom? Biedronką też się nie pochwali, bo zbudował ją prywatny inwestor. Remontowanymi ulicami też nie , bo trzeba je znów remontować. A oświetlenie ulicy, która jest szlakiem papieskim trwa i trwa... i tak aż do następnych wyborów:(
~diabelek 6-10-2010 15:55
tak, to Leszek ... i wszystko jasne
~ja 6-10-2010 16:00
Sobieszowianie za basen mogą podziękować "inwestorowi" który wydzierżawił od miasta teren, oraz urzędnikowi który podpisując umowę nie sprawdził możliwości finansowych dzierżawcy. I znów ktoś nie doczytał, nie douczył - a rwie się do pisania.
~ewa50 6-10-2010 16:01
Bardzo jestem ciekawa jak po remoncie będzie wyglądał Park Norweski?Jestem Cieplicznką i ten Park w mojej pamięci wyglądał zupełnie inaczej,bo co się stało z taką piekną muszlą koncertową która była wkomponowana w ten klimat Parku Norweskiego?Czy ktoś wpadł na pomysł aby odrestaurować tę muszlę koncertową aby przywrócić świetność tego parku? Poddaję ten pomysł Miłośnikom Cieplic pod rozwagę,aby mogli "mniej gadać a więcej robić" dla Cieplic!!!!!
~ja 6-10-2010 16:08
Ewa - poczytaj troszkę wyżej. Tam opisałem co będzie w Norweskim. Przy okazji zapraszam na 19.10.2010 na 19stą do Caspara. Będziesz mogła dorzucić swoje 3 grosze. Pozdrawiam.
~MattCanada 6-10-2010 16:18
Hmm.. dla jeleniej gory - cieplic, a gdzie reszta - sobieszów? to juz odpadek, moj koment jest zbedny w tym momecie, ale coz dobrze ze mnie nie ma w jeleniej :-) bo co wladze jeleniej robia dla młodzieży , buduja galerie zeby byly Galerianki :D oh lol
~do ja 6-10-2010 16:19
Zachęcam lekturę: Występowanie wód termalnych w Polsce (wg Z. Płochniewskiego, 1994; wersja uproszczona z uzupełnieniami L. Skrzypczyk & J. Sokołowski, 2008) . Ponadto za mniejszą sumę niż ta w Cieplicach w Sosnowcu wybudowano bardzo duży kompleks basenowy:)
~do ja 6-10-2010 16:34
Chcesz zabłysnąć wiedzą w sprawie sobieszowskiego basenu :) Mieszkańcy doskonale wiedzą jaka jest prawda i zganianie na urzędnika nic nie da. Dla twojej wiadomości - firma była sprawdzana pod względem finansowym. Sobiesz...
~do ja i sobi 6-10-2010 16:44
Ech ...kłócicie się o teren po basenie w Sobieszowie, a może ktoś chce zmienić jego przeznaczenie na coś innego? Jeśli nie wiadomo o co chodzi to na 100 %... o pieniądze ;p
~Hmmm ... 6-10-2010 16:54
Ja chce ogrzewać gazem ale nie mogę bo cena gazu jest droższa od węgla a nie zarabiam na tyle bym mógł szastać pieniędzmi na gaz , więc "kotłownia" i czarne opary w powietrzu w Cieplicach będą , czy się to podoba komu czy nie.P.s.Jak brakuje mi węgla to pale czym popadnie oponami i starymi butami.
~ja 6-10-2010 17:11
do "do ja" - dziwnym trafem na wczorajszym zebraniu towarzystwa miłośników cieplic pojawił się geolog. Dziwnym trafem mówił to o czym pisałem. Był tam też prezes uzdrowiska. Zdanie miał podobne. Może się mylą - w końcu robią w tym o czym mówią tylko ...... całe zawodowe życie. do "do ja" po raz drugi - skoro była sprawdzana to czemu nie postawiła tego o czym mówiła? Rozmyśliła się? To chyba dobrze że umowa dzierżawy została rozwiązana, a szukanie inwestora zaczyna się na nowo? Acha - zapomniałbym - temat basenu w Sobieszowie był już ruszany od strony technicznej - chodziło o zasilanie wodą z rzeki. W 21 wieku takie rozwiązanie nie wchodzi w grę - brak możliwości zachowania warunków sanitarnych. Pewnie też wina Obrębalskiego. Ech ludziki - zróbcie coś pożytecznego.
~jelgór 6-10-2010 17:51
Pan prezydent nic nie zrobił w kwestii rady dzielnicy Cieplice, choć obiecał ją 4 lata temu (jak wszyscy inni kandydaci). Bez komentarza!
~ja 6-10-2010 18:26
do "jelgór" ... w grudniu, styczniu mają być wybory do rady uzdrowiska cieplice. O terminie decyduje rada miasta - a nie prezydent. Kolejny malkontent wypowiada się bez sensu. No cóż - takie wasze malkontenckie prawo i uroda. Milcząca, zadowolona większość zamiast narudzić na forum woli spędzać czas na czymś pożytecznym.
~cyklista 6-10-2010 18:26
:?P.Marek O. nie cierpi rowerów bo sam jest tylko wożony limuzyną przez osobistego kierowcę.Nie ma prawa jazdy i na rower też mu nie dali. Dlatego zakaz ruchu w Parku zdrojowym dla tych co na 2 kółkach. Beee !!
~STOP !!! 6-10-2010 18:34
Dziękujemy za markety.Może P. Prezydent ogłosi konkurs ile już jest a ile w budowie i ile w zamyśle mamy lub będziemy mieli tych slkepów. Nagroda : talon na ...zł do np.cieplickiej BIEDRONKI
~ja 6-10-2010 18:44
zabroń prywatnym inwestorom budowania sklepów. do "cyklisty" - tak to już jest z unijną kasą - trafiła się kasa na rewitalizację parku - taki plan siłą rzeczy nie mógł uwzględniać ścieżek rowerowych. Ale gdyby z tego projektu zrezygnowano za parę lat i tak byś parkiem nie przejechał - ścieżki nie nadawałyby się nawet dla aut z 4x4.
~ 6-10-2010 19:08
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło walory uzdrowiskowe Cieplic warunkowo na 5 lat. Rok już chyba minął. Co zatem zrobiono by poprawić jakość powietrza i ograniczyć hałas w uzdrowiskowej dzielnicy miasta. Istnieje realne zagrożenie, że z powodu zaniechań w tej kwestii Cieplice stracą status uzdrowiska i ani pięknie zrewitalizowany park ani też Cieplickie termy nie pomogą.
~ja 6-10-2010 20:00
o - i to jest ten temat nad którym obecnie trzeba się zastanowić. Hałas .... kilka zakazów wjazdu i będzie ok. Gorzej z jakością powietrza - trudno powiedzieć emerytowi z 1000 zł/miesiąc że musi przerzucić się z węgla na gaz lub prąd. Trzeba myśleć jak rozwiązać ten problem. PEC (obecnie już sprywatyzowany) podjął jedną próbę pozyskania pieniędzy unijnych na sieć ciepłowniczą w Cieplicach. Nic z tego nie wyszło. W przyszłym roku podejmie kolejną - może tym razem się uda. To rozwiązałoby sprawę zadymienia w sezonie grzewczym. A o tym że problem jest poważny świadczą analizy powietrza przeprowadzone w parku zdrojowym, gdzie dopuszczalne normy zanieczyszczeń przekroczone były ..... 6 krotnie. (dane za zeszły rok)
kazimierzp 6-10-2010 20:13
@ja zwłaszcza z godziny 15:32! Proponowałbym rozszerzyć okres początku pozytywnych lat dla Cieplic! Po 1990 roku musiano najpierw wybudować kanalizację sanitarną dla Cieplic, polikwidować szamba przy budynkach. Potem przeprowadzono remonty budynków wokół całego placu Piastowskiego. Zdobyto środki i przeprowadzono odwiert do wód termalnych. Przeprowadzono remonty wielu ulic kontynuowane w tej kadencji. Tak więc zmiany na dobre w Cieplicach były za prezydentury: pana Zawiły, pani Czernow, pana Kusiaka i są kontynuowane przez pana Obrębalskiego! @ cyklisty z 18:26 - pan Marek Obrębalski ma prawo jazdy i z tego korzysta. W celach nie służbowych jeździ swym prywatnym autem, a rowery z tego co wiem lubi i popiera! Jeszcze raz do "ja" w wielu kwestiach muszę się z tobą zgodzić: za dużo malkontenctwa na forach a za mało wiedzy!;-)
~ja 6-10-2010 20:24
z faktami nie dyskutuję. pozdrawiam.
~pliszka 6-10-2010 20:37
Morze dotacji z przewagą morza. Nipokoi mnie zapowiedź, że w przyszłych latach nie będzie takiego "potopu" dotacji. Niewątpliwie oznacza to że niezłożono żadnych nowych wnisków lub ich ilość jest znacznie mniejsza jak w latach poprzednich. Resztę każdy może sobie dopowiedzieć.
~pliszka 6-10-2010 20:44
Na fotografii niewątpliwie jest pan Leszek były pełnomocnik byłego wicewojewody.
~ja 6-10-2010 21:09
budżet unijny na lata 2007-2013 jest już niemal w całości wykorzystany - stą słowa o kończącej się kasie. I kolejny nieuk się ujawnił. I to nieuk niesympatyczny - czyniący bezpodstawny zarzut poparty wyłącznie własną gorszącą niewiedzą.
~Kaziuk 6-10-2010 21:18
Pana Zawiły i Pani Czernow, to ludzie którym już raz zaufano. Lepiej będzie jak poszukają Onego głosu i się spotkają z bezrobotnymi, bezdomnymi to załapią się na następną kadencję. Już widzę jak na Nich zagłosują. Nie głosowałem na Marka Obrębalskiego ale bardzo chętnie właśnie na niego oddam swój głos, to człowiek którego warto wesprzeć. Radna Zofia Czernow kto to jest ? Do jakiej organizacji się jeszcze wkręci, że jeszcze są tacy naiwni jak Marcin Z.
~AndrzejLeper 6-10-2010 21:24
A Rębalski musi odejść!!!!
~pamiętliwy 6-10-2010 22:11
Pan Obiecywalski obiecywał że zajmie się Rewitalizacją Alei Wojska Polskiego- wziął się na rzut taśmy za Młynówkę
~Mary 6-10-2010 22:17
Panie Prezydencie tyle dotacji a na zwykłe miotły zabrakło pieniędzy? przecież brud wszechobecny w naszym mieście to standard, do tego dziurawe ulice, nie przycinane gałęzie drzew i krzaków, to obraz naszego za Pana panowania miasta
~z Cieplic 6-10-2010 23:02
Dlaczego Pan Prezydent i wszyscy oficjele nie wybrali się na wycieczkę do parku.Park nie jest remontowany tylko dewastowany.Co bylo powodem wstrzymania budowy?Pomimo wstrzymania prace byly wykonywane.Prezydent chwali się o pozyskanych funduszach ,a one leżą w blocie.
~observ 6-10-2010 23:51
Wszyscy, włącznie z towarzystwem miłości CIeplic dajecie nabrać się na plewy. O czym dyskutujecie? Nie ma już Cieplic! Uzdrowisko zostało sprzedane. Jak będzie wygladało? Tak jak obleśne stoisko warzywne marketu przy ulicy Głowackiego. Dlaczego? Zobaczycie! Otwórzcie oczy! Cieplice zostały pozamiatane!!!!!!!!!!
~ciulzpo 7-10-2010 0:01
A co to jest ta Rewitalizacja czy do kur.y nędzy nie wystarczy napisać remont te cu.le ztracili rozum
bombardier 7-10-2010 0:08
No no ciekawe
~kizior 7-10-2010 0:17
Pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego. To znaczy ,że wg. miłośnikóów Cieplic np.karetki mają prawo wjechać na Plac Piastowski w godzinach od 8 do 15?? A po 15 to co ? OBYWATELU LECZ SIE SAM!?!?!?!?!? Z pierwszych zdań tego artykułu wnioskuję,że tam debatowali (delikatnie mówiąc) też DEBILE!!!!!!!
~wróżka 7-10-2010 6:07
. Panu prezydentowi Obrębalskiemu chcę podziękować za zorganizowane badania lekarskie serca, cukrzycy, jelita grubego z których to chętnie skorzystaliśmy oboje z mężem. Wiadomo jak lekarze rodzinni wysyłają na podstawowe badania. Masz wątpliwości musisz płacić .Mamy chyba przebadane społeczeństwo i wiadomo co zaplanować dla zdrowych lub chorych mieszkańców Jeleniej Góry. Takie działanie to nie można nazwać socjalistyczne czy moherowe ja nazywam je POPROSTU LUDZKIE. To że jego świta zmieniła pracę w urzędzie jeszcze nie tak jakbyśmy oczekiwali to już inne podziękowanie w innej bajce.
paweljo 7-10-2010 8:39
Cuda się dzieją w moim mieście (a nawet w dzielnicy) a ja nawet o tym nie wiem. A tak poważniej Leszek Miler powiedział kiedyś że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Więc moje pytanie co P. Obrębalski w czasie swojej jak mówi niesłychanie owocnej kadencji skończył? Ile z tych cudów które obiecywał cztery lata temu ujrzało światło dzienne? Gdzie te piękne termy cieplickie, gdzie parkingi, sklepy, zakłady pracy, rada dzielnicy- wszystko w przyszłości... nawet jednej łopaty w ziemię nie wbili. Tesco w cieplicach już pod dachem a zaczęli dosłownie kilka tygodni temu czyli można. Ten pan liczy na to że kolejnymi obietnicami kupi sobie kredyt na kolejne 4 lata nieróbstwa? Ja mu tego kredytu nie dam dałem mu poprzednio i zmarnował moje 4-lata wystarczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group