Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6650
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marek Obrębalski kandydatem zgody czołowych sił politycznych

Czwartek, 13 listopada 2014, 10:06
Aktualizacja: Piątek, 14 listopada 2014, 9:03
Autor: Tekst Sponsorowany
Jelenia Góra: Marek Obrębalski kandydatem zgody czołowych sił politycznych
Fot. Przemo
– Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – mówił do zgromadzonych w kinie Lot Marek Obrębalski, kandydat Platformy Obywatelskiej i Obywatelskiego Dolnego Śląska na urząd prezydenta Jeleniej Góry. Podczas wczorajszej (12.11) konwencji liderzy porozumienia politycznego przyznali, że rozstanie z dr. Markiem Obrębalskim w 2010 roku było błędem, który teraz naprawiają.

- Jestem kandydatem zgody dwóch największych sił politycznych na Dolnym Śląsku. Kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry, którego przesłaniem jest budować, a nie rujnować. Integrować i łączyć. Jelenia Góra oczekuje integracji, ma dość sporów politycznych kompletnie nie wartych niczego. Jelenia Góra oczekuje dynamicznego rozwoju, a nade wszystko mieszkańcy oczekują, że warunki życia zdecydowanie się poprawią - zaznaczył bezpartyjny kandydat na prezydenta, popierany przez Platformę Obywatelską i Obywatelski Dolny Śląsk.

Człowiek jest sednem naszego programu, który ujęty jest w pięciu punktach: najwyższa jakość życia mieszkańców, zdecydowanie niższe koszty utrzymania gospodarstw domowych, aktywna lokalna polityka społeczna, miasto (wreszcie) dla ludzi młodych, a także dynamiczny rozwój gospodarczy i przyjazny rynek pracy - to te kierunki, dzięki którym zmieni się diametralnie Jelenia Góra. Jesteśmy jak najbliżej mieszkańców, bo my chcemy tu żyć. Chcemy, żeby chciały tu żyć także nasze dzieci - twierdził Marek Obrębalski.

Na konwencję kandydata na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia PO przybyli m.in. marszałek województwa Cezary Przybylski, przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz, a także kandydaci do Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Rady Powiatu oraz ubiegający się o mandat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
- Kadencja Marka Obrębalskiego to był dobry czas dla Jeleniej Góry. Rewitalizacja, początek wielu inwestycji tj. południowa obwodnica miasta, bezpieczeństwo, kultura, czy początek zmian w Cieplicach - to wszystko są zasługi Marka Obrębalskiego i dobrze, żeby mógł to dzieło przerwane wtedy, kontynuować - mówił szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz.
Jednocześnie przewodniczący wojewódzkich struktur PO przyznał, że "rozwód" z Markiem Obrębalskim w 2010 roku to był błąd. - Dzisiaj ten błąd naprawiamy. Jesteśmy wdzięczni i zobowiązani, że chce współpracować nawet z tymi, którzy kiedyś cofnęli mu rekomendację, a dzisiaj rozumieją, że to był błąd. Będziemy usatysfakcjonowani jak wygra pan dr Obrębalski - to jest najlepszy kandydat na prezydenta Jeleniej Góry.

Naszym kandydatem jest Marek Obrębalski i na niego prosimy głosować - zaapelował Jacek Protasiewicz. Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę (16. listopada).

Film Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group