Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7729
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Zawiła rusza (ze swoimi ludźmi) do wyborczego boju

Sobota, 4 października 2014, 10:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Zawiła rusza (ze swoimi ludźmi) do wyborczego boju
Fot. Przemo
– Listy wyborcze kandydatów na radnych zostały tak skonstruowane, żebyśmy mogli zaproponować jeleniogórzanom nie koncepcję polityczną, ale koncepcję merytoryczną. Mamy maturzystę tegorocznego, ale mamy też seniorów. Rożnorodność jest duża – ocenił twórca listy komitetu "Razem Zmieniamy Jelenią Górę" Marcin Zawiła.

Urzędujący prezydent przedstawił wczoraj (03.10.) liderów swojej listy kandydatów. W okręgu nr 1 na pierwszej pozycji ma być obecna radna Danuta Wójcik, a w okręgu drugim Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze, która jest też członkiem Rady Pożytku Publicznego Miasta Jelenia Góra.

Czym chciałaby się zajmować jeśli zostanie radną? - Przede wszystkim młodymi ludźmi, ich działaniami i ich zatrzymaniem w Jeleniej Górze. Należy zastanowić się nad działaniem centrum Jeleniej Góry, nad Rynkiem, na którym bardzo dużo się dzieje. Trzeba przemyśleć, czym ma być centrum Jeleniej Góry. Chciałabym, żeby Jelenia Góra żyła, żeby po godzinie 20.00 coś się tutaj działo. Na pytanie o konkretne propozycje, wizję centrum miasta harcerka odpowiedziała: Myślę, że z tym jeszcze poczekamy - nie podając żadnego konkretnego pomysłu.

Problemu z wymienieniem swoich postulatów nie miała za to Joanna Demkowicz, ekonomistka, dla której nie jest to polityczny debiut. W pierwszych wyborach do Europarlamentu startowała z list SDPL. Dlaczego zdecydowała się na start z list Marcina Zawiły i co chciałaby zmienić jako radna?

- Uważam, że jest dobrym prezydentem. Spowodował, że strefa ekonomiczna się rozrosła. Potrafił posprzątać bałagan, który zrobił się w Termach Cieplickich - stwierdziła. W centrum miasta chciałabym położyć chodniki dla pań, tzw. szpilkostrady. Chciałabym też rewitalizować szlaki turystyczne w obrębie miasta - dodała.
W okręgu nr 3 listę otworzy Jerzy Łużniak, a w okręgu czwartym Anna Bałkowska. Co ciekawe listę zamyka... Marcin Zawiła (nr 12 w okręgu cieplickim). Wśród osób popierających czynnie byłego posła PO są: Alicja Dusińska, Michał Guz, Zygmunt Jankowski, Piotr Klementowski, Mirosława Dzika, Janusz Wojtas czy Michał Kasztelan.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group