Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4980
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Zawiła ponownie prezydentem Jeleniej Góry

Niedziela, 30 listopada 2014, 22:13
Aktualizacja: Wtorek, 2 grudnia 2014, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Zawiła ponownie prezydentem Jeleniej Góry
Fot. Tomasz Raczyński
Jak wynika z danych zebranych przez komitet Marcina Zawiły, urzędujący prezydent uzyskał 10 214 głosów, a jego rywal Marek Obrębalski – 7262. Noc wyborcza to czas na świętowanie dla zwycięzców, ale od poniedziałku oba obozy biorą się do pracy, by zbudować w Radzie Miejskiej większość. Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła ok. 25 procent.

Od 90. roku uczestniczę w zmienianiu Jeleniej Góry, Polski, ale tak dobrego i tak zintegrowanego komitetu wyborczego jak komitet „Razem Zmieniamy Jelenią Górę” nie miałem nigdy i nigdy nie osiągnąłbym takiego sukcesu, gdyby nie fantastyczna, wspólna praca ludzi, z którymi porozumieliśmy się na temat tego, co w Jeleniej Górze trzeba zrobić. Absolutnie świetni ludzie! Komandosi! - stwierdził Marcin Zawiła.

- Przed nami ostatnie rozdanie funduszy europejskich. Nie chciałbym, żebyśmy powielali awantury warszawskie, ale żebyśmy usiedli tu – w Jeleniej Górze i wszyscy dogadali się co mamy zrobić zostawiając rzeczy, które nas różnią na boku. Taką propozycję złożę i będę chciał współpracować ze wszystkimi. Przypominam, że pozycja prezydenta miasta, którego wybrali jeleniogórzanie jest na tyle mocna, że można rządzić bez większości w Radzie – dodał wybrany na reelekcję Marcin Zawiła, który w poniedziałek rozpocznie serię spotkań ws. tworzenia większości w Radzie Miejskiej.

- Kampania wyborcza pokazała, że potrafimy integrować wiele środowisk w Jeleniej Górze. Uzyskałem mandat radnego Sejmiku, mandat prezydenta Jeleniej Góry wolą wyborców uzyskał Marcin Zawiła – gratuluję mu zwycięstwa i życzę wszystkiego najlepszego na lata 2014-2018 – powiedział Marek Obrębalski. - Będą to lata, których rytm będzie związany z możliwościami pozyskania środków unijnych, niemałą rolę odegrają radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W ostatniej kadencji pokazałem, że dbam o Jelenią Górę i region jeleniogórski. Zamierzam całą swą aktywność kierować w stronę jeleniogórzan, by ich jakość życia była jak najlepsza – dodał były prezydent, który w poniedziałek (1.12) rozpocznie nową kadencję w Sejmiku.

Wyniki II tury wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze:
Marcin Zawiła (Razem Zmieniamy Jelenią Górę) – 58,45%
Marek Obrębalski (Platforma Obywatelska) – 41,55%.

Ponadto w regionie doszło do kilku sensacyjnych rozstrzygnięć. W Kowarach Elżbieta Zakrzewska musiała uznać wyższość Bożeny Wiśniewskiej, w Karpaczu Bogdan Malinowski ustępuje na rzecz Radosława Jęcka, w Szklarskiej Porębie Grzegorz Sokoliński również żegna się z fotelem burmistrza, który obejmie Mirosław Graf. W Piechowicach swoją pozycję obronił Witold Rudolf, a w Podgórzynie Mirosław Kalata zastąpi Annę Latto.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (291) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group