Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4288
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Bustowski zakłada partię

Piątek, 26 marca 2021, 12:29
Aktualizacja: 12:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Bustowski zakłada partię
Fot. Przemek Kaczałko
Znany jeleniogórski rolnik poinformował o zamiarze rejestracji partii politycznej, która ma przede wszystkim zadbać o bezpieczną żywność dla dzieci i dorosłych. Trwa zbiórka podpisów w celu otworzenia ugrupowania pod nazwą Przebudzeni Konsumenci, zrzeszającej zarówno rolników, matki, jak i przedsiębiorców, którzy zainteresowani są zdrowymi produktami.
Widzimy po napływie liczby kart od osób, które popierają powstanie nowej partii, że jest zapotrzebowanie na nową jakość, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. Jesteśmy kontynuacją tego, co PiS mówił w 2014 roku oszukując obywateli, że powołają Agencję Bezpieczeństwa Żywności - podkreślił na wstępie Marcin Bustowski, który dodaje, że dość dzielenia Polaków na prawicę i lewicę. - Po lewej stronie złodzieje, po prawej złodzieje i każdy tylko obiecuje, a my chcemy wprowadzić rozwiązania prorozwojowe dla polskich przedsiębiorców, matek i rolników.

Przebudzeni Konsumenci zapewniają, że mają już ok. 3 tysiące podpisów od ludzi z całej Polski. Powstanie Agencji Bezpieczeństwa Żywności to priorytet nowego ugrupowania, ale nie jedyny postulat.

Na pewno trzeba odciążyć przedsiębiorców - zmniejszyć podatki, wprowadzić podatek obrotowy między 8 a 10 procent, postawić na kampanię informacyjną skierowaną do dzieci poprzez szkoły i kluby sportowe, które są niedofinansowane. 40 milionów złotych na Izbę Rolniczą są przejadane i należy ją zlikwidować - te pieniądze powinny pójść na społeczne laboratorium - wymieniał M. Bustowski, który źle ocenia prace sanepidu. Konieczne są rezerwy żywnościowe, a tego nie ma - dodał inicjator nowego ugrupowania.
Na pewno będziemy chcieli ściągnąć do siebie wybitnej klasy ekonomistę Sławomira Mentzena z Konfederacji - ujawnił lider nowej partii, która wkrótce ma być zarejestrowana.

Sporą grupę w nowej formacji mają stanowić matki, które żądają bezpiecznej żywności dla swoich dzieci i wszystkich pozostałych obywateli.

Nowa formacja zrzesza coraz więcej matek, które nie zgadzają się na trucie ich dzieci. Żądamy od władz rządowych i samorządowych, aby we wszystkich gminach zorganizowały badania dzieci na zawartość glifosatu w organizmie, ponieważ jest to substancja rakotwórcza - podkreśla Magdalena Tomaniak.

Partię mają współtworzyć drobni przedsiębiorcy, którzy również są zainteresowani bezpieczną żywnością.

Chcemy normalnej jakości żywności. Sanepid powinien zająć się badaniem żywności, a nie nękaniem przedsiębiorców - gastronomów, hotelarzy itp. Jeżeli my tego nie zmienimy, to nikt tego za nas nie dokona - dodała Katarzyna Podhorecka, przedsiębiorczyni z Karpacza.

Grupa inicjatywna Przebudzonych Konsumentów zapowiadają na 29 marca protest pod siedzibą międzynarodowej firmy w Warszawie, która produkuje środki na bazie glifosatu - domagając się odszkodowania w wysokości 15 miliardów złotych dla 100 tysięcy Polaków. M. Bustowski podkreśla, że w Stanach Zjednoczonych firma produkująca środki z glifosatem poprzez ugodę wypłaca ogrodnikowi odszkodowanie za wywołanie choroby nowotworowej.

Twoja reakcja na artykuł?

88
32%
Cieszy
141
51%
Hahaha
6
2%
Nudzi
3
1%
Smuci
7
3%
Złości
32
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (107)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
847
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group