Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4014
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maraton pytań do prezydenta i nie tylko w „Budowlance”

Wiadomości: Jeleniej Góra
Piątek, 12 października 2012, 7:35
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2012, 9:13
Autor: meal
Fot. mea
Debata oxfordzka „Masz głos masz wybór” podsumowująca dwa lata kadencji prezydenta miasta Marcina Zawiły i Rady Miasta Jeleniej Góry odbyła się wczoraj (11 października) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Było też o problemach młodzieży i społeczności lokalnej oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta we współpracy z Karkonoską Koalicją Organizacji Pozarządowych.

W debacie wzięli udział jeleniogórscy radni: Józef Sarzyński (SLD), Rafał Szymański (PiS), Leszek Wrotniewski (PO), Miłosz Sajnog (Razem Dla Jeleniej Góry), a także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Pytano m.in. o pomysły: na zatrzymanie młodzieży w Jeleniej Górze, stworzenie dobrych warunków pracowniczych dla osób po studiach oraz zapewnienie im mieszkań.

– Poszerzamy i remontujemy strefę ekonomiczną, są inwestorzy zainteresowani tworzeniem na naszym terenie nowych miejsc pracy. Zapewniamy przedszkola i żłobki, by mamy mogły wrócić do pracy po okresie wczesnego macierzyństwa. Staramy się uporządkować sytuację z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Dla młodych ludzi brakuje satysfakcjonujących miejsc pracy, by chcieli zakładać rodziny w naszym mieście. Poziom wynagrodzenia dla młodych ludzi i osób po 50 roku życia jest zbyt niski – ostrzegał tymczasem Józef Sarzyński.

Kolejnym poruszanym problemem była likwidacja barier w Jeleniej Górze dla osób niepełnosprawnych. – Komunikacja miejska oraz nowe budynki przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, natomiast jest jeszcze wiele barier, chociażby w Urzędzie Miasta, gdzie nie ma windy, które musimy stopniowo usuwać – mówił Marcin Zawiła.

– Uważam, że w naszym mieście istnieje wiele barier dla osób niepełnosprawnych, szczególnie jeśli chodzi o możliwość zatrudniania, co jest podstawą do pełnego życia w społeczeństwie – podkreślił Rafał Szymański.
Było też o infrastrukturze rowerowej, skateparkach i remoncie stadionu przy ul. Złotniczej.
– Wciąż brakuje ścieżek rowerowych, dobrego połączenia już tych wybudowanych, a także porządnych skateparków dla młodzieży – wymieniał Leszek Wrotniewski. - Przy remoncie stadionu przy ul. Złotniczej napotkaliśmy pewne problemy m.in. z odwodnieniem i przeniesieniem światłowodu TPSA. W tej chwili gotowa jest już murawa, montujemy siedziska wraz z zapleczem socjalnym. Do końca roku stadion zostanie ukończony – zapewniał Marcin Zawiła.

Zadano pytanie o termin oddania budynku szkolnego przy ul. Leśnej w Cieplicach, którego remont miał zakończyć się we wrześniu. – Niestety, mieliśmy włamanie do tego budynku wraz z dewastacją, przez co jego remont przedłużył się. Obiekt powinien zostać oddany do użytkowania Zespołowi Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Cieplicach jeszcze w tym tygodniu – powiedział Marcin Zawiła.

Organizatorzy spotkania byli zadowoleni z debaty i zapowiadają kolejne. - Debata przebiegła sprawnie, cieszę się, że przybyli zaproszeni goście. Warto organizować takie spotkania, gdyż jeleniogórska społeczność ma okazję bezpośrednio zadać pytanie prezydentowi i radnym. Zarówno młodzież, jak i starsi mieszkańcy naszego miasta powiedzieli władzom czego od nich oczekują – podsumował Michał Piasecki, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~Rebusik ! 12-10-2012 8:10
Panie prezydencie, Kiedy Powstaną stanowiska pracy ? Panie prezydencie, Kiedy w Ogóle będzie lepiej ? Przez Ciebie panie prezydencie, wyjechałem z jeleniej Góry, kradne w niemczech żeby potem wrócić do Jeleniej Góry i spocząć na wieki ! Ale czy warto Panie prezydencie ? Piękniejsza za Twoich czasów jelenia Góra dziś urok zepsułeś, park w Cieplicach To Twoja PORAŻKA ! Sąsiadów Bezrobotnych mi przybywa ! Co druga Ulica to BIEDRONKA Kupujesz w nich jedzenie ? Nie ? Też Wołowinki tam nie widziałem, Guinness-a też Nie ma w nich-same nieznane mi marki.. Może sprzedam Kilka rzeczy z niemiec ? Ale gdzie ? Handelka nie ma, gdzie ryneczki ? Aaaa nie ma już ? Znowu Biedroneczka ? Hm....Skazałeś nas na życie biedronkowe...
~@ 12-10-2012 8:42
"Wychylam się" przez okno ... ściany odrapane, na podwórku gruz jeszcze z wojny. "Zaglądam" na korytarz a tam "toaleta" ... i tak sobie myślę: Hmm! Gdzie się podziały tamte ... nie, nie prywatki, ale pieniądze"z(a)bierane" od nas od 1945 roku? Na co one poszły? Na drogi chyba nie ... bo drogowy podatek też był z(a)bierany. A "nazistowskie" kocie łby możemy do dziś podziwiać! Więc na co poszły? Czyżby głównie na tłumaczenie, dlaczego ciągle jest ich za mało? Tylko czy naprawdę jest ich za mało ... Kto nam próbuje to wtłaczać do głowy i to w taki sposób byśmy nieustannie czuli się, z jednej strony winni a z drugiej - wdzięczni ... wdzięczni, tylko nie do końca wiadomo "KOMU" i za co! (PS. Może KOMUnistom?) Ktoś podobno o nas dba, za nas rozwiązuje problemy i myśli. A jeśli mimo "obiektywny
~ 12-10-2012 8:48
A jeśli mimo "obiektywnych trudności" udaje się coś konkretnego zrobić, wybudować, naprawić, odnowić ... to podobno tylko dzięki "JEGO" nadludzkim zdolnościom i poświęceniu. I tak wkręceni w codzienny kierat, przytłoczeni problemami, głównie "związywaniem końca z końcem", nawet nie mamy czasu zastanowić się: Dlaczego tak jest? Kto do nas, do tych milionów ludzi, pracujących od 57-miu lat (lub jak kto woli: ... od 23 lat), przez te wszystkie lata nieustannie dopłaca - do naszych dróg, do naszego jedzenia, do naszego leczenia, do naszego mieszkania ...??? Znacie GO. Może to jakiś zaradny Marcin P. lub jego jeszcze bardziej zaradny współpracownik . ... Bo jeśli nie ON, to chyba ktoś musiał pomylić słupki w tych wszystkich rachunkach! I gdyby tak to wszystko wyprostować, to o
~antropolog 12-10-2012 9:14
Ah, debata udana! Aczkolwiek przygotowanie pana prezydenta i radnych-ZEROWE. Może nie spodziewali się,ze młodzież może ich tak zagiąć? Rada na przyszłości - MŁODZI POTRAFIĄ!
~aa 12-10-2012 9:52
To juz dawno nie jest budowlanka!
~les 12-10-2012 9:54
Panie zawiła. To pan teraz jest przeciwko związkom homoseksualnym? Przepisuje się pan do Rydzyka, bo mu sondaże wzrosły?
~HaHa 12-10-2012 10:19
Panie Zawiła, kiedy będzie więcej miejsc pracy dla młodych osób w wieku od 18 do 35 lat, a także dla osób powyżej 50 lat? Tak się zachwalaliście, że spadło bezrobocie do poziomu 9,4%, a jak jest naprawdę, to wiedzą wszyscy. Bezrobocie jest niskie, bo wielu ludzi wyjechało za granicę, albo wyrejestrowało się z PUP w Jeleniej Górze. Panie Zawiła, kiedy przyjrzy się Pan stażom oraz szkoleniom, po których wielu pracodawców wymienia osoby na nową tanią siłą roboczą?
~zagłoba 12-10-2012 10:27
kończ waść, wstydu oszczędź
~ 12-10-2012 10:43
Co to za cyrk? myślicie że taki zawilec wam pomoże? a takiego wała jak polska cała.
~ 12-10-2012 10:48
Jestem pewny że za niedługo ta cała młodzież wyjedzie za granice do pracy jak się zorięntują że w Jeleniej Górze nie ma dla nich przyszłości.
~mmmmm 12-10-2012 10:52
W jakiej Budowlance od 7 lat już nie uczymy klas budowlanych, czas najwyższy o tym pamiętać
~17sqandal 12-10-2012 11:40
jedyne wyjscie to ucieczka z tego miasta i tylko < gamonie > tu zostają . Młodzi niech nie liczą na obecną czy przyszłą władze w tym kraju nic się na lepsze nie zmieni , taka jest prawda a debaty są po to żeby debatować i ustalać następne terminy debaty bo debaty nic nie kosztują no może tylko jakąś tam nadzieje na lepsze jutro a nadzieja jest niestety matką glupich i umiera ostatnia.
~ 12-10-2012 11:58
DOLNOŚLĄZAK. Publikacja jest nierzetelna. Dziennikarz pominął obecność ojców chrzestnych oraz założycieli Młodzieżowej Rady Miasta - magistracki duet Korzonek-Domagała. To z inicjatywy Korzonka - magistrackiego urzędnika - czołowego aktywisty PO-partii, od czasu do czasu pobudzana jest do życia MRM. Młodzieżowa Rada Miasta to takie przedszkole PO-partii /coś na wzór byłego ZMS podległego PZPR/, zarządzane za pośrednictwem naczelnika od dialogu. Debatę oceniam jako pokazowa lekcję z wychowania obywatelskiego oraz przygotowywanie elektoratu dla potrzeb PO-partii. Szkoda ,że w debacie nie uczestniczyła formacja młodzieżowa z PiS-partii z przewodniczącym Rafałem. Czyżby olali to ważne spotkanie? A może Korzonek dzieli młodzież na lepszą i gorszą?
~Kacper1523656 12-10-2012 11:59
ze zdjęć wnioskuję, że to było spotkanie z dziećmi i opiekunami tychże. BArdzo wartościowa debata ;-)
~socjalista 12-10-2012 12:02
sprawdza się Powiedzenie :mamo chwalą nas ,a kto ,ty mnie a ja Was".To był dzień 'uwielbienia:
~ 12-10-2012 12:13
Redakcja "Jelonka". Dlaczego, wśród bogatego materiału fotograficznego do tej publikacji, nie opublikowano zdjęć duetu Korzonek-Domagała. Przecież Ci dwaj magistraccy urzędnicy są ojcami chrzestnymi, inspiratorami i założycielami Młodzieżowej Rady Miasta. Byli obecni na sali przez cały czas trwania debaty. Czyżby jelonkowy fotopstryk brzydził się fotografować te zasłużone dla PO-partii postacie. DOLNOŚLĄZAK.
~ 12-10-2012 12:21
Cd. z 12:13. Przecież obecność duetu Korzonek-Domagała w debacie nie przynosi ujmy Młodzieżowej Radzie Miasta. Obecność ojców chrzestnych stanowiła ogromne wsparcie w politycznych zmaganiach ambitnej młodzieży. DOLNOŚLĄZAK.
~nwc 12-10-2012 13:15
zdjecie 19 fajna dziewczyna po lewej :) po za tym widzę delegacje z wielu szkół ...
~do P.Rydzy 12-10-2012 13:42
Szanowna P.Emilio Przew Młodzieżowej Rady Miasta tak za młodu już uczycie się manipulować starszymi od siebie.Tak można robić z równolatkami.Jeżeli na to sobie oczywiście pozwolą.Jednego dnia podczas spotkania układamy pytania i min od koalicji pozarządowych czyli od Stow Mieszkańców i Sympatyków Al Woj Polskiego i jest wszystko OK.Jak dochodzi do debaty to niewygodne pytania "CENZURA" nagle ucina.Przez te manipulacje jak jedno pytanie mniej to póżniej zadaje się 2 razy to samo pytanie i Szanowny Pan Prezydent irytuje się i gubi.Nie wiem może o wszystkim.Może to Wy lepiej nie dawajcie się manipulować ,,STARSZAKOM" Pozdrawia Jędrzej Hałatek Stow.Mieszkańców i Sympatyków Al.Wojska Polskiego w Jeleniej Górze sawpjg@onet.eu
~do Prezydent 12-10-2012 13:57
Nagłośnienie było cieńkie. Pan Prezydent powiedział tak. Na pytanie dlaczego nie realizuje swojego programu wyborczego i nie buduje mieszkań socjalnych. Pan Prezydent oznajmia nagle ,że w mieście STOI 800 ( OSIEMSET) mieszkań komunalnych wolnych. On mówi nam młodym ,że wyremontujcie je sobie i bierzcie. Najchętniej to jeszcze zapłaćice za nie 50 tyś zł i będą wasze. A skąd kase. Jak poszkole czy po studiach pójde do Biedronki , to na mieszkanie tam nie zarobie. Musze wyjechać do siostry za granice i tam zarabiać na Chatę
~ 12-10-2012 14:47
PZPR-UP-UW-AWS-KPN-UPR-ZChN-POPiSLD Arłukowicz Bartosz Buzek Jerzy Graś Paweł Kluzik-Rostkowska Joanna Libicki Jan Filip Miodowicz Konstanty Nałęcz Tomasz Niesiołowski Stefan Rosati Dariusz Rulewski Jan Sikorski Radosław Tomczak Jacek Tusk Donald Kabaret mo...lnego niepokoju
~mooooooooo 12-10-2012 15:48
córka pani z jelonki chodzi do tej szkoły i nie wie że to jest 3 LO im. Śniadeckiego a nie budowlanka? Trochę profesjonalizmu
~upss 12-10-2012 17:28
Tyle wolnych mieszkań komunalnych... ale dla kogo??? Swego czasu zamierzałam się starać o takowe, ale... nie piję, nie wyszłam z więzienia, nie mam patologicznej rodziny, facet mnie nie tłucze... itd. więc mogę zapomnieć. Tak się pomaga w JG. Zasiłek przez pół roku, potem zdychaj, bo pracy nie ma. Na staż jednocześnie za stara i za młoda, założyć firmę - miej dwóch poręczycieli. HALOOOOOO - KIEDY REFERENDUM????
~ 12-10-2012 17:46
Zawiła a co z żoną w muzeum ? Jest to do przyjęcia czy też nie? Nie mam żadnej prośby do Zawiły bo to populista i pijarowiec i zresztą człowiek po kulu po historii, to o co ja mam go pytac, kiedty wyświecono jakiegoś tam np katolickiego świętego i co na to zakon cystersów albo cisik tam innego:) He he fachowiec od kaplic pseudo menadzer miasta...
~ 12-10-2012 17:59
Młodzi ludzie dobrze wam poradzę miejcie serdecznie w ogromnym,że tak powiem poważaniu, to co wam mówi zawiła on liczy na wasze głosy jedynie a was wszystkich jedynie potrzebuje do swojej gierki. Do czego wam potrzebny zawiła? Chyba nie chcecie żyć w iluzji! Wybierajcie menadżerów na prezydenta a nie polityków czy historyków!
~Jutro 12-10-2012 20:12
Przecież on zawila jest głuchy,niewidomy i cierpi na nidorozwój,to nim trzeba sie zając,ponieważ dobrze by działał na rzecz dobra swojej społecznosci,jest partyjnym figurantem.
CН.W.D.P. 12-10-2012 21:19
PANIE PREZYDENCIE, MAM PYTANIE... CZEMU TEN d...ń Z GODZINY 08:10 NIE ZALOGOWAŁ SIĘ?? PRZECIEŻ MY WIEMY, ŻE TO Niggers...
~Prostebrony 12-10-2012 21:48
Znów stara zgraja szczęśliwym trafem, Bez głów, bez planów, za to z rozmachem Do żłobu tłoczy swe tłuste cielska Idzie Platforma Obywatelska! Do sądu złodziej śmiało ucieka, Bo wszak korupcja prawem człowieka! Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy ludziom Platformy?!
~gg 12-10-2012 22:11
Dobrze wam tak dalej głosujvie na PEŁO
~wr. 13-10-2012 9:15
Debata pt.. hasło rozpoznawcze.” Masz Głos Masz Wybór” to korzenie JUDE Fundacja Batorego i pranie amerykańskich pieniędzy by Obamie nie płacić podatków . Jakie to oszustwo w białych rękawiczkach i jeszcze młodzież w takie machloje wciągać . MŁODZIEŻY ONI WAS JUŻ MAJĄ NA LIŚCIE DO NAJCIĘŻSZEJ PRACY NA RZEZCZ JUDE/AMERYKA. W UE JEST JESZCZE ZAROBEK A W KALIFORNI TRZĘSIENIE WORKAMI..NIEPEŁOSPRAWNI ZACZNIJCIE MYŚLEĆ, BO WASZ PRZYWÓDCA Z KSONU TO KOLEJNY JUDE I NICI Z POMOCY.ONI DO SWOJEJ PRACY POTRZEBUJA CHORYCH I BIEDNYCH BY MIEĆ TŁUSTE BRZUCHY. Brzuchaty staruje do kolejnych wyborów by pozbierać podpisy poparcia . Jedź Pan dalej na biednych do wyborów a na debaty o korzeniach Fundacji Batorego pt" Masz Głos Masz wybór zaprzestań pan bywać chyba , że o takich machlojach amerykańskich
~wr 13-10-2012 9:21
żydów Pan nie wie. Najgorsze to jeszcze to ,że nie wszystka młodzież słucha swoich dziadków/ ale tak ma młodzież/ Na dodatek szefunio ksonu dalej otrzymuje lichy grosz za pranie naszej młodzieży mózgów do własnej kampanii wyborczej. Na Filmiku to tylko Sajnog się wił jak piskosz tak mu było nie w smak z tym podsumowaniem działań prezydenta Zawiły. . ZAPRACOWANY ZAWIŁA = GĘBA TYLKO W CODZIENNEJ , NIE JEDNEJ TELEWIZJI., KIEDY PRACUJE NA RZECZ LUDU WYBORCZEGO? REBUSIK DO ROZWIĄZANIA . "debata oxfordzka" .Właśnie pokrótce usiłowałem wyjaśnić niedoinformowanej młodzieży ten hak na OXWORDZKI CEL!!
~wr 13-10-2012 9:32
Temat wypracowania domowego co znaczy słowo debete jak na plakacie w przetłumaczeniu na język polski. Może to skrót. de... jak d...le, be... jak będą te.... jak teraz. Młodzieży macie swoje rozumki rozwińcie po zaplanowanej debacie soje skrzydła fantazji na de...be...te... i ich wieloznaczność. Myślcie swoje!!!
~witek-53 13-10-2012 10:03
panie prezydencie dosc kłamstw i obłudy dzięki pana gospodarowaniu w tym miescie ilosc bezrobotnych wzrasta z dnia na dzien ilosc likwidowanych małych firm dzięki pana gospodarce jest największa od lat powojennych brak wsparcia miasta dla małych firm zatrudniających osoby niepełnosprawne i likwidacja ich to domena tego miasta dzięki pana władzy i PO ------KŁAMSTWO i KUMOTERSTWO to jest hasło tej władzy bezrobocie maleje ale nie w miescie tylko w szeregach radnych bo pan prezydent potrafi zadbać o dobro swoich i nakazać przyjecie radnej do urzędu pracy ---TO JEST WŁADZA
~Glos 13-11-2012 21:50
panie prezydencie, obiecal pan nam pomoc wywalic Rozycka z informacji turystycznej. Mamy juz dosyc tego tyrana psychiki, majacego zaburzenia osobowosci. Nie obchodzi nas, ze to pana kolezanka. Nie dajemy juz sobie rady w tym kurniku informacyjnym. Ile mozna byc traktowanym jak g..no? Jest juz coraz gorzej. zdegradujemy wszystkich tyranow mobbingu w ksiaznicy karkonoskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group