Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8426
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniej Góra: Maraton pytań do prezydenta i nie tylko w „Budowlance”

Piątek, 12 października 2012, 7:35
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2012, 9:13
Autor: meal
Jeleniej Góra: Maraton pytań do prezydenta i nie tylko w „Budowlance”
Fot. mea
Debata oxfordzka „Masz głos masz wybór” podsumowująca dwa lata kadencji prezydenta miasta Marcina Zawiły i Rady Miasta Jeleniej Góry odbyła się wczoraj (11 października) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Było też o problemach młodzieży i społeczności lokalnej oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta we współpracy z Karkonoską Koalicją Organizacji Pozarządowych.

W debacie wzięli udział jeleniogórscy radni: Józef Sarzyński (SLD), Rafał Szymański (PiS), Leszek Wrotniewski (PO), Miłosz Sajnog (Razem Dla Jeleniej Góry), a także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Pytano m.in. o pomysły: na zatrzymanie młodzieży w Jeleniej Górze, stworzenie dobrych warunków pracowniczych dla osób po studiach oraz zapewnienie im mieszkań.

– Poszerzamy i remontujemy strefę ekonomiczną, są inwestorzy zainteresowani tworzeniem na naszym terenie nowych miejsc pracy. Zapewniamy przedszkola i żłobki, by mamy mogły wrócić do pracy po okresie wczesnego macierzyństwa. Staramy się uporządkować sytuację z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Dla młodych ludzi brakuje satysfakcjonujących miejsc pracy, by chcieli zakładać rodziny w naszym mieście. Poziom wynagrodzenia dla młodych ludzi i osób po 50 roku życia jest zbyt niski – ostrzegał tymczasem Józef Sarzyński.

Kolejnym poruszanym problemem była likwidacja barier w Jeleniej Górze dla osób niepełnosprawnych. – Komunikacja miejska oraz nowe budynki przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, natomiast jest jeszcze wiele barier, chociażby w Urzędzie Miasta, gdzie nie ma windy, które musimy stopniowo usuwać – mówił Marcin Zawiła.

– Uważam, że w naszym mieście istnieje wiele barier dla osób niepełnosprawnych, szczególnie jeśli chodzi o możliwość zatrudniania, co jest podstawą do pełnego życia w społeczeństwie – podkreślił Rafał Szymański.
Było też o infrastrukturze rowerowej, skateparkach i remoncie stadionu przy ul. Złotniczej.
– Wciąż brakuje ścieżek rowerowych, dobrego połączenia już tych wybudowanych, a także porządnych skateparków dla młodzieży – wymieniał Leszek Wrotniewski. - Przy remoncie stadionu przy ul. Złotniczej napotkaliśmy pewne problemy m.in. z odwodnieniem i przeniesieniem światłowodu TPSA. W tej chwili gotowa jest już murawa, montujemy siedziska wraz z zapleczem socjalnym. Do końca roku stadion zostanie ukończony – zapewniał Marcin Zawiła.

Zadano pytanie o termin oddania budynku szkolnego przy ul. Leśnej w Cieplicach, którego remont miał zakończyć się we wrześniu. – Niestety, mieliśmy włamanie do tego budynku wraz z dewastacją, przez co jego remont przedłużył się. Obiekt powinien zostać oddany do użytkowania Zespołowi Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Cieplicach jeszcze w tym tygodniu – powiedział Marcin Zawiła.

Organizatorzy spotkania byli zadowoleni z debaty i zapowiadają kolejne. - Debata przebiegła sprawnie, cieszę się, że przybyli zaproszeni goście. Warto organizować takie spotkania, gdyż jeleniogórska społeczność ma okazję bezpośrednio zadać pytanie prezydentowi i radnym. Zarówno młodzież, jak i starsi mieszkańcy naszego miasta powiedzieli władzom czego od nich oczekują – podsumował Michał Piasecki, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
203
Nigdy
22%
Rzadko
42%
Czasami
23%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group