Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3967
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maraton na dwóch kółkach

Poniedziałek, 25 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Maraton na dwóch kółkach
Fot. rylit
Przepiękna pogoda sprzyjała uczestnikom Międzynarodowego Maratonu Kolarskiego z okazji Września Jeleniogórskiego podczas pokonywania 68-kilometrowej trasy.

Ze stadionu miejskiego przy ul Lubańskiej wystartowało 70 chętnych w 8 kategoriach. Niezależnie od wieku i posiadanej licencji wszyscy zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 68 kilometrów na trasie okólnej na północny-zachód od Jeleniej Góry.

Zawodnicy startowali, co kilka minut w kilkunastoosobowych grupach. Na odcinku Kromnów – Antoniów jeździli indywidualnie na czas.

W maratonie pojechali nie tylko kolarze sportowcy, lecz także ludzie, którzy uprawiają kolarstwo tylko rekreacyjnie wraz młodymi zawodnikami, zaczynającymi dopiero swoją przygodę z rowerami.

Na szczególną uwagę zasługuje start dwóch kilkunastoletnich zawodniczek, sióstr Anny i Angelki Szwinta z Sobieszowa.
– Kolarstwem „zaraził” nas ojciec, który był kiedyś zawodnikiem. Teraz jest dla nas trenerem, mechanikiem i opiekunem – mówią dziewczyny.

Na maraton przyjechali pasjonaci kolarstwa z wielu zakątków Polski. Oprócz wielu pucharów, medali i dyplomów przyznanych we wszystkich kategoriach, rozlosowano wśród wszystkich uczestników upominki ufundowane przez sponsorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group