Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6082
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maraton charytatywny

Wtorek, 21 maja 2019, 14:24
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Maraton charytatywny
Fot. Maciej Chyra
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się V Cieplicki Maraton Charytatywny pn."Wiosenne przełamywanie barier". Impreza w ramach 46. Wiosny Cieplickiej zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała – to otwarta impreza dla mieszkańców Jeleniej Góry, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

W programie piątej edycji maratonu znalazły się: pokaz mody w wykonaniu młodzieży niepełnosprawnej, występy niepełnosprawnych artystów, warsztaty teatralne, konsultacje medyczne, zabiegi rehabilitacyjne, a na zakończenie czterogodzinnego maratonu spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pt. "Królewna z drewna".

Uczestnicy imprezy z pewnością na długo zapamiętają niezwykły pokaz mody - w ubiegłym roku podobny odbył się w jednej z galerii handlowych, a tym razem miał miejsce w murach teatru.

To był wyjątkowy moment podczas maratonu - radość dzieci, szczęście, a z drugiej strony (publiczności) również wielka radość i oklaski. Modelami i modelkami były dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - z DPS-ów oraz szkoły z oddziałami integracyjnymi. Nastawiliśmy się na pokazanie tych dzieci, bo mają niezwykły potencjał w sobie. Odbieranie świata przez te dzieci jest wyjątkowe - opisuje Lucyna Musiał, organizatorka wydarzenia.
Był też przepiękny występ Teatru Razem - pantomima mówiąca o życiu, które jest piękne, jeżeli chcemy to piękno dostrzegać. Dzieci mówiły wiersze, dziewczynki z DPS w Szklarskiej Porębie tańczyły, śpiewały dla nas dziewczyny z Żeroma - dodała organizatorka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group