Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1544
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mapa zagrożeń: takie zgłoszenia w czerwcu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 lipca 2019, 12:04
Aktualizacja: 15:13
Autor: 112
Fot. Archiwum
Od 1 do 30 czerwca br. do jeleniogórskich policjantów, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęło 71 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 19 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 15 – dzikich wysypisk śmieci, 9 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania i 9 – miejsc spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Były również zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu czy grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji Policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 112, albo osobiście w najbliższej jednostce Policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z Policją.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 5-07-2019 15:22
Jak zgłaszałem, że pod samymi oknami na zakazie parkują samochody, to wpisaliście, że zgłoszenie niepotwierdzone. Jak zgłosiłem w lesie dzikie śmietnisko, to też niepotwierdzone. Dziura w jezdni na Wolności - niepotwierdzone. Pocałujcie się w d... Pomysł może dobry, ale jak wam się robić nie chce, to nawet najlepszy pomysł potraficie popsuć. Tak, droga policjo. To do was i o was.
~Ro 5-07-2019 17:04
do: ~ (15:22)
Popieram przedmówcę. Są zgłoszenia, miejsca gdzie regularnie dochodzi do wykroczeń a wcale nie widać tam zwiększonej liczby patroli tak policji jak i straży miejskiej. Kolejny nietrafiony pomysł, na który idą nasze pieniądze...
~Po 5-07-2019 17:28
To fakt.Bez efektu.
~Wytyk 6-07-2019 8:24
Mapa jak mapa, ale skoro już jest to niech będzie aktualna. Czy tak trudno uaktualnić o obwodnicę Maciejowej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group