Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7335
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mapa zagrożeń i jeleniogórzanie

Niedziela, 30 września 2018, 6:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2018, 8:54
Autor: 112
Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od 1 do 26 września nanieśli 64 zgłoszenia, dotyczące naruszeń ładu i porządku publicznego.
- Najwięcej (22) zawierało informacje o miejscach przekraczania dozwolonej prędkości, 14 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania, 6 - dzikich wysypisk śmieci, 5 - poruszania się po terenach leśnych quadami. Było również sporo zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz aktów wandalizmu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Zgłoszenia można przesyłać do Policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Intuicyjny interfejs mapy jest przyjazny dla każdego, nawet dla niewprawionego użytkownika Internetu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z Policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto jest zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji Policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 997 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
25%
Złości
6
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group