Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7374
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Manewry „Terrorysta”, czyli nogami do przodu

Środa, 30 listopada 2011, 11:46
Aktualizacja: Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:05
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Manewry „Terrorysta”, czyli nogami do przodu
Fot. RED
Strzały z kałasznikowa, terroryści i antyterroryści, dym, syreny alarmowe, ewakuacje – tak wyglądało dzisiejsze przedpołudnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Całe to zamieszanie to skutek trzydniowych ćwiczeń, które zaczęły się wczoraj wieczorem na byłych poligonach w rejonie ulicy Sudeckiej. Dziś miejscem akcji był teren szkół między ulicami Armii Krajowej i Piłsudskiego. Scenariusz zakładał atak terrorystyczny na SP nr 2, a także pożar sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1. Terroryści ostrzelali z kałasznikowa grupę strażaków. Na pomoc pospieszyły jednostki ratowniczo-gaśnicze.

– Udało się ewakuować większość uczniów, w placówce pozostało półtorej klasy. Czekamy na rozwój zdarzeń – mówiła w trakcie akcji Elżbieta Rzemińska, dyrektorka „dwójki”. Antyterrorystom udało się odbić zakładników, a ratownicy pospieszyli skutecznie na pomoc poszkodowanym. Nie zabrakło niedociągnięć. – Nogami do przodu! – instruowano strażaków, którzy wywozili z placu rannych „postrzelonych” przez „bandytów”.

Całe śródmieście aż dudniło od jęku syren, zaś pojazdy bojowe i ratownicze zajęły ulicę Armii Krajowej od Bohaterów Getta do al. Wojska Polskiego. Uczestnicy manewrów przeniosą się jutro w rejon Szklarskiej Poręby. W ćwiczeniach uczestniczą 34 zespoły strażaków-ratowników oraz ratowników przybyłych głównie z województwa dolnośląskiego, ale również z Warszawy, Kościana, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Brzegu.

Współorganizatorem jest Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Jeleniej Górze. „XIII manewry ratownictwa medycznego” pod kryptonimem ”Terrorysta” są przygotowaniem do Euro 2012 i próbą reakcji na zagrożenia, które coraz częściej pojawiają się w świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group