Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6040
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mandatowe żniwo po akcji „Prędkość”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 listopada 2008, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: TEJO
Jak jeżdżą kierowcy w naszym regionie? Przede wszystkim za szybko. Stwierdzili to wczoraj policjanci, którzy tylko przez kilka godzin wlepili 55 zmotoryzowanym mandaty, a 20 pouczyli.

Działania w ramach akcji „Prędkość” skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – wyjaśnia nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Efektem akcji, w trakcie której policjanci posługiwali się urządzeniami do mierzenia prędkości, jest ukaranie 55 kierujących za zbyt szybką jazdę i inne wykroczenia drogowe, 20 kierujących pouczonych oraz kilkunastu kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość, o czym wkrótce zostaną powiadomieni listownie.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi – zapowiada nadkom. Bagrowska

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~a gdzie stał fotoradar? 14-11-2008 12:22
bo się do Wrocławia i z powrotem wczoraj wybrałem po południu...
ebee 14-11-2008 12:26
I jak zawsze w Jeleniej Górze bywa- radar tam gdzie jest szeroko, bezpiecznie i nie dochodzi do wypadków. Najlepiej podczas słonecznej pogody ! A stan techniczny pojazdów, ospałe ruszanie spod świateł, jazda 40- stką lewym pasem , jazda na halogenach , kiedy nie ma mgły - na takie sprawy "tradycyjnie" nie zwraca się uwagi.
~nnnn 14-11-2008 13:27
no nasi policjanci to się własnie nadają do stania w krzakaCH z suszarką...w tym są świetni
piipi 14-11-2008 13:30
..mezczyzni jezdza szybko,bo maja niesprawne hamulce.Wiadomo..auta stare,a mezczyzni..to WIADOMO.
~dan 14-11-2008 15:12
Mogli by jeden dzień pojeździć za "L"-kami, są tacy nauczyciele, co na jednokierunkowej ulicy uczą kursantów skręcać w lewo z prawego pasa - widzę to bardzo często na Mickiewicza czy Słowackiego. Jak później taki ktoś ma nie tamować ruchu skoro został tak nauczony!
~dan 14-11-2008 15:18
Mogli by jeden dzień pojeździć za "L"-kami, są tacy nauczyciele, co na jednokierunkowej ulicy uczą kursantów skręcać w lewo z prawego pasa - widzę to bardzo często na Mickiewicza czy Słowackiego. Jak później taki ktoś ma nie tamować ruchu skoro został tak nauczony!
~Tytan 14-11-2008 15:34
Aby takie wyniki mieli policjanci w walce z wandalami w Cieplicach, i Jeleniej Gorze prawie pod siedziba komisariatow w centrum miasta - biją szyby , okradaja samochody , świnia po scianach itp.- a policja w tym zakresie wyniki ma gorzej jak mizerne. Stercząc na ulicy i czyhajac na kierowcow to nie jest bohaterstwo , pasmo sukcesow czy chwalenie sie lekkimi wynikami. Choc to tez potrzebne w umiarze.Sily policyjne powinny byc skierowane na walke z chuligaństwem , zlodziejami i wtedy niech ocenia swoje sukcesy. Niewatpliwie bedzie to wyjatkowo interesujace.
~ukradli mi auto 14-11-2008 21:23
Jak bardziej bede zadowolony kiedy nasza Policja oplacana z naszych podatkow zacznie zdobywac efekty w innych dziedzinach niz lapanie na predkosc.Moge przytoczyc narkotyki,rozboj,etc.
~do piipi 14-11-2008 22:59
dokończ proszę, jacy są mężczyźni? pewnie przejechałaś się kiedyś na jakimś i teraz wrzuciłaś wszystkich do jednego worka. to Cię uświadomię: mylisz się!
~mpl 15-11-2008 0:52
Niema to jak policjant, który nie potrafi przepisać z dokumentu imienia, które jest tam wydrukowane wielkimi literami, i jest tylko jedno. Pan wpisał mi inne ale chociaż na tę samą literę co moje. Ok, zawiniłem przyjmuję mandat bez gadania, ale trochę szacunku. A swoją droga niech łapią tych durni co świrują w swoich "sportowych" samochodach z duża ilością szpachli i decybelów w środku hehe.
~Do Tytan 15-11-2008 5:53
Walka z mazaniem po ścianach tez jest ważna, ale tu potrzebny monitoring i to bardzo. A walka z kierowcami przekraczającymi nadmiernie prędkość to walka z potencjalnymi sprawcami wypadków, które czasem maja skutki śmiertelne. A samo czyhanie na kierowców nie wydaje mi sie bardzo przyjemne dla policji i pewnie sami nie uważają się przy tym za bohaterów. Tylko, że pewnie jest tak, że ci którzy są w drogówce, nie są od ścigania chuliganów, bo od tego są inne wydziały. I trudno obarczać winą za brak wyników w zwalczaniu chuliganerii od chłopaków z drogówki. To tak jak w przedsiębiorstwie. Nie od sprzątaczki zależy jakość i wzrost produkcji. Kto inny bierze za to pieniądze.
~do postu z 22:59 IP: *-o13.tvk3.pl 15-11-2008 7:57
Jeśli jesteś facetem to może udowodnij to Piipi osobiście.
~IP 15-11-2008 18:01
Policja w Karpaczu to żenada. Łapią ludzi którzy lredo przekroczyli prędkość, a sami jeżdżą swoim terenowym autkiem 100km/h stwarzając zagrożenie dla ludzi. I uwierzcie mi nie śpieszą się wtedy na wezwanie. Ba!!! i nawet pisać nie umieją. Pan policjant 2 razy przepisywał mandat, gdyż miał problem z napisaniem panieńskiego nazwiska mojej mamy. Po prostu brak słów!!! Do Policji teraz chyba biorą ludzi z ulicy!!!
ebee 17-11-2008 14:49
W Jeleniej Górze po wolności policja też nie jeździ 50- tką . Zresztą sami twierdzą, że ta pięćdziesiątka, to głupota. Ale lepią mandaty, bo ..........taka ich rola !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group