Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4146
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mandatowe żniwo po akcji „Prędkość”

Piątek, 14 listopada 2008, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: TEJO
Jak jeżdżą kierowcy w naszym regionie? Przede wszystkim za szybko. Stwierdzili to wczoraj policjanci, którzy tylko przez kilka godzin wlepili 55 zmotoryzowanym mandaty, a 20 pouczyli.

Działania w ramach akcji „Prędkość” skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – wyjaśnia nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Efektem akcji, w trakcie której policjanci posługiwali się urządzeniami do mierzenia prędkości, jest ukaranie 55 kierujących za zbyt szybką jazdę i inne wykroczenia drogowe, 20 kierujących pouczonych oraz kilkunastu kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość, o czym wkrótce zostaną powiadomieni listownie.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi – zapowiada nadkom. Bagrowska

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group