Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7611
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mamy już plakat 60. Września Jeleniogórskiego

Sobota, 4 sierpnia 2018, 8:28
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018, 6:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: Mamy już plakat 60. Września Jeleniogórskiego
Fot. UM Jelenia Góra
Przed nami jubileuszowa 60. edycja Września Jeleniogórskiego. Miesięczny cykl imprez zostanie zainaugurowany 1 września (w sobotę). A tak wygląda oficjalny plakat LX Września Jeleniogórskiego. Jego autorką jest Agnieszka Karwowska.

Jeleniogórskie instytucje kultury – BWA i JCK – oraz władze miasta ogłosiły ogólnopolski konkurs na projekt plakatu, który towarzyszyć będzie obchodom 60. Września Jeleniogórskiego 2018 i stanie się plastyczną wizytówką imprezy. Plakat miał nawiązywać do tradycji i tożsamości Miasta Jelenia Góra.

Na konkurs wpłynęło 24 prace z całej Polski. Grand Prix przyznano Agnieszce Karwowskiej z Wrocławia. Wyróżniono także dwie prace - Doroty Piechocińskiej z Poznania i Artura Skowrońskiego z Wrocławia.

Autorka zwycięskiego plakatu 60. Września Jeleniogórskiego, Agnieszka Karwowska, jest absolwentką Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki i Sztuk Mediów oraz uczestniczką wielu wystaw w kraju jak i za granicą. Poza grafiką zajmuje się rysunkiem i malarstwem. A w wolnych chwilach uprawia wspinaczkę górską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group