Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8751
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Mammobus dla zdrowia pań

Piątek, 9 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Karolina
PIECHOWICE: Mammobus dla zdrowia pań
Fot. .....
Dziś i jutro przed Urzędem Miasta Piechowice stał będzie mammobus. Wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły w tym czasie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Pozostałe kobiety będą musiały zapłacić 80 złotych.

Aby móc się przebadać, trzeba się wcześniej zarejestrować i podać swój numer PESEL. Szczegółowe informacje oraz numery telefonów można uzyskać w magistracie albo na oficjalnej stronie miasta. Bezpłatne badanie mammograficzne wykonywane jest w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie mammograficzne odpłatnie. W tym celu potrzebna jest wcześniejsza wizyta u lekarza dowolnej specjalności, który po konsultacji wystawi odpowiednie zaświadczenie umożliwiające wykonanie badania w mammobusie. Koszt takiej usługi wynosi 80 złotych.

W dniu badania trzeba przynieść ze sobą dowód osobisty. Kobiety, posiadające zdjęcia i wyniki z poprzednich mammografii proszone są o zabranie ich ze sobą. Taki sam mammobus przyjedzie również do Szklarskiej Poręby. Zostanie on ustawiony przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym we wtorek, 13 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group