Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13523
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – dzisiaj spotkanie

Środa, 28 marca 2018, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2018, 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – dzisiaj spotkanie
Fot. Organizator
Już dzisiaj (28.03) o godz. 15:00 Książnica Karkonoska, Fundacja Rozwoju Samorządności i Edukacji – "LIBER" wraz z zespołem serwisu MamPrawoWiedziec.pl zapraszają na spotkanie warsztatowe do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

- W roku wyborczym zespół serwisu MamPrawoWiedziec.pl prowadzi w różnych miejscowościach warsztaty i dyskusje o samorządzie i nadchodzących wyborach. Przypomina, czym zajmuje się samorząd i podpowiada jak wyborcy mogą włączyć się w wybory: zorganizować debaty, przepytać kandydatów, sprawdzać ich obietnice, podsumować pracę radnych, a w końcu zaangażować się w prace komisji wyborczych - informują organizatorzy.

Chcemy, aby jak najwięcej Polaków wiedziało, kim są i z czym przychodzą do wyborów kandydaci w ich miejscowościach. - Na spotkaniu warsztatowym pt. “Obywatele w wyborach” omówimy problemy, które uczestnicy widzą w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie radnych - kontynuują.

- Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcamy uczestników, by organizowali debaty z kandydatami, zadawali pytania, analizowali programy wyborcze i mądrze kwestionowali obietnice. Proponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić – wyjaśniają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
524
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group