Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2305
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – dzisiaj spotkanie

Środa, 28 marca 2018, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2018, 6:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – dzisiaj spotkanie
Fot. Organizator
Już dzisiaj (28.03) o godz. 15:00 Książnica Karkonoska, Fundacja Rozwoju Samorządności i Edukacji – "LIBER" wraz z zespołem serwisu MamPrawoWiedziec.pl zapraszają na spotkanie warsztatowe do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

- W roku wyborczym zespół serwisu MamPrawoWiedziec.pl prowadzi w różnych miejscowościach warsztaty i dyskusje o samorządzie i nadchodzących wyborach. Przypomina, czym zajmuje się samorząd i podpowiada jak wyborcy mogą włączyć się w wybory: zorganizować debaty, przepytać kandydatów, sprawdzać ich obietnice, podsumować pracę radnych, a w końcu zaangażować się w prace komisji wyborczych - informują organizatorzy.

Chcemy, aby jak najwięcej Polaków wiedziało, kim są i z czym przychodzą do wyborów kandydaci w ich miejscowościach. - Na spotkaniu warsztatowym pt. “Obywatele w wyborach” omówimy problemy, które uczestnicy widzą w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie radnych - kontynuują.

- Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcamy uczestników, by organizowali debaty z kandydatami, zadawali pytania, analizowali programy wyborcze i mądrze kwestionowali obietnice. Proponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić – wyjaśniają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group