Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8257
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Małoinwazyjną chirurgię kręgosłupa zainaugurowano w KCM Clinic

Sobota, 18 lutego 2012, 12:01
Aktualizacja: Niedziela, 19 lutego 2012, 8:12
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Małoinwazyjną chirurgię kręgosłupa zainaugurowano w KCM Clinic
Fot. Petr
W Wysokospecjalistycznym Szpitalu KCM Clinic funkcjonującym w Karkonoskim Centrum Medycznym w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj 12 pierwszych zabiegów operacyjnych, wykonywanych w ramach małoinwazyjnej i endoskopowej chirurgii kręgosłupa.

Zabiegi neurochirurgiczne z użyciem endoskopu przeprowadził dr nauk med. Stanisław Kwiek – adiunkt Katedry i Kliniki Neurochirurgii Śląskiego Centrum Małoinwazyjnej i Endoskopowej Chirurgii Kręgosłupa w Katowicach. – Rozpoczęliśmy od zabiegów usunięcia przepukliny jądra miażdżystego dysku z dostępu tylno-bocznego – czyli omijającego kanał kręgowy. Metoda ta, w odróżnieniu do tradycyjnej chirurgii, jest mało inwazyjna i znacznie mniej obciążająca dla pacjenta. Mówiąc kolokwialnie, zabieg przeprowadza się w pół godziny przez „dziurkę od klucza” – tłumaczy Stanisław Kwiek.

Prócz zabiegów usunięcia przepukliny jądra miażdżystego dysku, w KCM Clinic będą również wykonywane laserowe dekompresje dysku, stabilizacje dynamiczne kręgosłupa itp. Więcej informacji: www.kcmed.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group