Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 10810
Zalogowanych: 78
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Znęcał się nad siostrą i swoją matką

Wtorek, 10 lutego 2026, 13:02
Aktualizacja: 13:11
Autor: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Region: Znęcał się nad siostrą i swoją matką
Fot. Pixabay - zdjęcie ilustracyjne
Nadużywający alkoholu 40-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad członkami swojej rodziny. Groził zabójstwem, spaleniem domu i zamordowaniem zwierząt domowych.
- Sprawca, mieszkaniec Bolesławca znęcał się fizycznie i psychicznie nad członkami swojej rodziny. Mężczyzna od lat nadużywał alkoholu, a znajdując się pod jego wpływem, wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których wyzywał matkę i siostrę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, żądał od nich pieniędzy na zakup kolejnego alkoholu i domagał się ich wyprowadzki z mieszkania. Ponadto popychał i kopał siostrę, rzucał w nią przedmiotami domowego użytku. W tym czasie groził także pokrzywdzonym zabójstwem, spaleniem domu oraz zabiciem zwierząt domowych - wyznaje Ewa Węglarowicz-Makowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Kobiety obawiały się spełnienia tych gróźb, bo sprawca był już wcześniej, wielokrotnie karany sądownie, w tym za znęcanie się nad nimi.

Mężczyzna po raz ostatni zakład karny opuścił 15 stycznia 2025 roku, gdzie za przestępstwa podobne odbywał karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Obecnie za zarzucany mu występek grozi mu kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
10
40%
Złości
12
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
392
Bardzo dobry pomysł
63%
Jestem przeciwny/a
30%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Czy można to jeszcze zatrzymać? Cyfrowa matnia nas pożera.
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Życzenia dla kobiet od Senatora RP
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Na wiosnę z Jeleniej do Jagodnej
 
Aktualności
UFOLUDEK w Mysłakowicach
 
Kultura
Podróż w czasie na dawną Śnieżkę
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group