Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 4788
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maleńczuk i Psychodancing w Filharmonii Dolnośląskiej. Za 90 złotych

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 8:20
Aktualizacja: 13:41
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Maleńczuk i Psychodancing w Filharmonii Dolnośląskiej. Za 90 złotych
Fot. TEJO
12 lutego o godzinie 20.00 na scenie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze zagra Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, w którego skład wchodzą: Maciej Muraszko, Andrzej Laskowski, Jakub Frydrych, Grzegorz Stasiuk.

Muzycy zaprezentują repertuar z płyty okrzykniętej złotą „Psychodancing: Live”, która jest próbą przedstawienia znanych polskich przebojów i autorskich piosenek w dancingowej aranżacji Macieja Maleńczuka, tym razem w wersji na żywo.

Na dwóch krążkach znajduje się przekrojowy materiał, zaczynając od „Psychopopu”, a na „Psychodancingu 2” kończąc. Album składa się z dwóch płyt zatytułowanych: „Psychoparty” oraz „Psychopościel”, a bardziej znane utwory to „Dawna dziewczyno”, „Praca na saksach”, czy też „Tango libido”.
W programie koncertu znajdą się przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych.

Maciej Maleńczuk, a właściwie Mirosław Maleńczuk urodził się 14 sierpnia 1961 roku w Wojcieszowie (dziś to powiat złotoryjski). Jest wokalistą i gitarzystą rockowym, instrumentalistą, poetą, kompozytorem, autorem tekstów. Artysta swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, a nawet pieśniach religijnych, jest też aktorem, autorem wielu wierszy i felietonów. Nagrał 10 płyt pod swoim nazwiskiem oraz kilkanaście ze swymi zespołami Homo Twist i Püdelsi. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych muzyków.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group