Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5765
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maleje bezrobocie, nowy inwestor przy Spółdzielczej

Środa, 4 czerwca 2014, 10:13
Aktualizacja: 10:15
Autor: Przemek Kaczałko
Wczoraj (3. czerwca) prezydent Marcin Zawiła poinformował, że po raz pierwszy od kilkunastu lat wskaźnik bezrobocia w mieście obniżył się do 8,2 proc. i jest drugi – po Wrocławiu – na Dolnym Śląsku. A wkrótce przybędzie miejsc pracy...

W Polkowicach, które z reguły plasowały się na drugiej pozycji w tym rankingu wskaźnik za kwiecień wynosi 8,8 proc. Między marcem a kwietniem 2014 r. Urząd Pracy zarejestrował zatrudnienie 192 osób.

Na przełomie maja i czerwca kolejny teren przeznaczony pod budowę zakładu wytwórczego w rejonie ulicy Spółdzielczej został sprzedany. Nabywcą jest gliwicka spółka komandytowa RS Bau z kapitałem polsko-austriackim. Na rynku polskim spółka ta działa już od 10 lat. Jest to firma budowlana, która zbuduje halę na zlecenie inwestora zagranicznego. Na razie nie zdradzono więcej szczegółów - Jak sądzę, w granicach połowy przyszłego roku będą poszukiwani pracownicy do nowej firmy. Obie galerie, które też zatrudnią po kilkaset osób, ruszyły. Wszystko wskazuje na to, że kolejnych inwestycji należy się spodziewać - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła.

- Obecnie Draexlmeier w Jeleniej Górze jest firmą, która zatrudnia najliczniejszą załogę. Pracuje tam ponad 1500 osób. Jeszcze przed końcem roku – ze względu na rozbudowę zakładu liczebność załogi zwiększy się o kolejnych 350 osób.

- Najistotniejszą sprawą w działalności gospodarczej jest utrzymywanie stałych trendów rozwojowych oraz swoista „autopromocja gospodarcza terenu” (przyciąganie nowych inwestorów ze względu na dobrą kondycję już istniejących zakładów). A właśnie w Jeleniej Górze taki proces jest widoczny i to od dłuższego czasu. Dla potwierdzenia tej tezy: tylko w ub. roku m.in.: wspomniany Draexlmeier zatrudnił 560 osób, Zorka – 250, Jelenia Plast i Color Plast – 84, Dobiegniew – 34, pomijając mniejsze zakłady, które przyjmowały po kilkunastu nowych pracowników - dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
696
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group