Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3915
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Majowy sałatek dostatek

Niedziela, 16 maja 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Majowy sałatek dostatek
Fot. Ania
Młodzi kucharze z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych kolejny raz zmierzyli się w konkursie kulinarnym.

Tym razem przewodziło im hasło przewodnie „Majowych sałatek dostatek”. Na stołach królowała słynna sałatka grecka z serem feta. Składników dostarczyli członkowie Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni. Głównym sponsorem była firma M&J Świdnica. Kucharze mieli więc do dyspozycji m.in. sałatę, pomidory, paprykę i inne produkty.

Młodzi kucharze na przygotowanie potraw mieli półtorej godziny. Większość z sześciu drużyn przygotowało co najmniej dwa dania. Musieli też zadbać o porządek oraz odpowiednie podanie i dekoracje stołów.

- W konkursie, w którym chętnie uczestniczymy, najgorszy był pierwszy raz. Towarzyszyły mu bowiem ogromne stresy. Peszył fakt, że obserwują nas szefowie kuchni – mówi Piotr Lipiński i Michał Andrusiewicz. – Dzięki uczestnictwie w „czwartkowym gotowaniu” utrwala się przede technologia, która jest dla nas istotna.

Piotr i Michał zajęli pierwsze miejsce. Tym razem przygotowali sałatkę grecką oraz tzw. przekładańca z jaj i tuńczyka. Drugie miejsce przypadło Oli Galus i Kubie Heichel, trzecie miejsce zaś Natalii Przygodzie i Tomaszowi Janiczakowi.

Pierwszego czerwca odbędzie się podsumowanie wszystkich konkursów połączone z wielkim grillowaniem. Zostaną zorganizowane także rozgrywki sportowe, a uczestnicy „czwartkowego gotowania” mogą liczyć na dyplomy i nagrody. Więcej informacji na temat szkoły i przedsięwzięć przez nią organizowanych można znaleźć na stronie internetowej www.gastronom.home.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group