Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4585
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Majówkowy zawrót głowy

Piątek, 30 kwietnia 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Majówkowy zawrót głowy
Fot. Organizatorzy
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz miasto Szklarska Poręba zapraszają wszystkich gości i mieszkańców na „Majowy Zawrót Głowy”. Jest to cykliczna impreza, zaplanowana na długi majowy weekend. W tym czasie na terenie miasta odbędą się liczne wydarzenia sportowo–rekreacyjne i rozrywkowe. Organizatorzy gwarantują mnóstwo dobrej zabawy oraz niezapomniane wrażenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Od 30 kwietnia do 3 maja w mieście pod Szrenicą będzie można wybierać w różnych ciekawych propozycjach. Na każdy dzień zaplanowano zmagania sportowe, w piątek mecz piłki nożnej na nowym boisku w Dolnej, w sobotę rozgrywki na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 1. Następnie zawody rowerowe dla dzieci wraz z ogniskiem, a w niedzielę zawody w kolarstwie górskim spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek przygotowano interesujące wycieczki. W sobotę będzie można przejść Dużą Sztaudyngerowską Trasę Turystyczną. Jest to piesza wyprawa z przewodnikiem, której przyświeca hasło: „Dotykanie sztuki idąc i stojąc”.

Na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się Śnieżna Majówka, czyli ostatni bieg narciarski w sezonie. Dla spragnionych ekstremalnych wrażeń szaloną ofertę przygotowała Szkoła Górska QUASAR. Na Kruczych Skałach będzie można zjechać na linie, przejść po wiszących mostach czy spróbować górskiej wspinaczki. Podczas długiego weekendu swoje drzwi dla gości otwiera Stara Chata Walońska oraz Leśna Huta państwa Łubkowskich. Są to propozycje dla tych, którzy chcą poznać zwyczaje Sudeckiego Bractwa Walońskiego oraz dowiedzieć się jak wygląda praca w hucie szkła. Nie zapomniano też o wątku kulturalnym, czyli o niedzielnym plenerze malarskim w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tego samego dnia, w parku miejskim „Esplanada” odbędzie się rodzinny festyn. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. malowanie twarzy specjalnymi farbami, bańki mydlane czy warsztaty graffiti. Wieczory w pierwszy majowy weekend zapowiadają się równie interesująco. Na sobotę zaplanowano występ zespołu tańca irlandzkiego oraz koncert RAGANA w Klubie Jazgot. Natomiast w niedzielę będą dominowały jamajskie klimaty. Podczas festynu odbędzie się Majowy Wieczór SoundSystemowy, czyli świat dźwięków od reggae przez dancehall, breakbeat po muzykę elektroniczną oraz koncert reggowej gwiazdy Majowego Zawrotu Głowy - JUNIOR STRESS & SUN El Riddim Band.

– To tylko niektóre wydarzenia, które czekają na naszych gości – podkreślają organizatorzy. Szczegółowy program imprez dostępny jest na oficjalnej stronie miasta www.szklarskaporeba.pl. Sąsiednie Piechowice zapraszają na Majówkę-Grillówkę, która odbędzie się w sobotę, 1 maja w parku przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.piechowice.pl. – W razie deszczowej pogody impreza nie odbędzie się – uprzedzają organizatorzy. Wydarzenia obu majówek zostały (umyślnie bądź nie) tak rozplanowane, że każdy z zainteresowanych będzie mógł uczestniczyć w imprezach na terenie obu miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group