Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 5777
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Majówka” groźna dla rowerzystów

Niedziela, 6 kwietnia 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Majówka” groźna dla rowerzystów
Fot. TEJO
Czym grozi karkołomna jazda na rowerze głównym traktem śródmieścia przekonał się w sobotę rowerzysta, który przewrócił się na bruku. Na rozpędzonych posiadaczy roweru narzekają także przechodnie. Entuzjaści roweru przekonują, że jak się jeździ rozsądnie, krzywda nie dzieje się nikomu.

Chłopak pędził rowerem ulicą 1 Maja. Najpewniej na wgłębieniu bruku, które ciągnie się wzdłuż traktu, pechowo poślizgnął się i stracił równowagę. Upadł wraz z jednośladem i poważnie rozciął wargę. Na szczęście skończyło się na strachu. Mogło być znacznie gorzej.

Pędzący rowerzysta może nawet zabić siebie i przechodnia. Jeśli uderzy w małe dziecko, skutki potrącenia mogą być tragicznie. A szalejący amatorzy dwóch kółek to codzienność na jeleniogórskim deptaku.

Ciąg ulicy 1 Maja i Konopnickiej jest dla rowerzystów udostępniony. Mogą także wjeżdżać na plac Ratuszowy. Nie znaczy to jednak przyzwolenia na szaleństwo. – Zatrzymujemy i pouczamy tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i normy przyzwoitości – usłyszeliśmy od strażników miejskich. Zdarzają się też mandaty.

– Dla dobra własnego i przechodniów rowerzyści powinni jeździć przez śródmieście wolniej, a miejsc do szaleństw szukać tam, gdzie nie ma tłoku, a upadek nie skończy się kontuzją na twardej kostce brukowej – radzą strażnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group