Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8257
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Maja Włoszczowska na wielkim ekranie? Jako Biała Panna

Czwartek, 9 lutego 2012, 8:49
Aktualizacja: 9:57
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Maja Włoszczowska na wielkim ekranie? Jako Biała Panna
Fot. RED
Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w okolicach schroniska „Samotnia” i Śnieżki oraz dawnej osady górniczej Radzimowice, rozpoczną się prace nad pełnometrażową polsko–niemiecką koprodukcją fabularną pt. „Dendrologium”. Pierwszy dzień zdjęciowy na planie filmowym przewidziany jest pod koniec lutego br.

Na zrealizowanie pełnometrażowej wersji kinowej filmu zdecydowali jego dwaj twórcy-reżyserzy: Rafał Stemplewski i Amin Azam. Pomysł zrodził się w połowie października ub. r. w Jeleniej Górze podczas prapremiery krótkometrażowej czarno-białej wersji „Dendrologium” w ramach Festiwalu Filmu Niemieckiego „Polscy artyści w kinie niemieckim”, organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus e. V. Bautzen. Film został wówczas znakomicie przyjęty przez publiczność festiwalu i włodarzy miasta.

Pełnometrażowa koprodukcja fabularna adresowana będzie do widzów w każdym wieku. Jednak największą niespodzianką w filmie może okazać się debiut aktorski Mai Włoszczowskiej. Pochodząca z Jeleniej Góry wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim wcielić się ma w rolę mitycznej Białej Panny. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła: wszystko zależy od planów i czasu, jaki zawodniczka mogłaby poświęcić na pracę związaną z filmem. Wiadomo, że kalendarz Mai Włoszczowskiej jest bardzo napięty.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się według planu dokładnie 28 lutego, a faza preprodukcji zakończy się 5 marca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group