Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4258
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Magiczny wieczór kolęd w Goduszynie

Środa, 6 stycznia 2016, 9:07
Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia 2016, 8:01
Autor: AP
Jelenia Góra: Magiczny wieczór kolęd w Goduszynie
Fot. Organizatorzy
Już po raz szósty Stowarzyszenie "Goduszyn" zorganizowało Wieczór Kolęd. W Kaplicy p.w. św. Józefa Kalasancjusza w Goduszynie zebrała się ponad setka mieszkańców tej jeleniogórskiej dzielnicy oraz okolicznych miejscowości, aby wspólnie śpiewać kolędy i wysłuchać opowieści o narodzinach Jezusa.

Myślą przewodnią tegorocznego wieczoru było hasło „A w sercu słowa brzmią”. Słowo wprowadzenia i życzenia dla uczestników skierował ks. Stefan Wojda, proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

W tym roku wzruszającym, pełnym zadumy, a jednocześnie nadziei programie artystycznym zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Goduszyna wraz z rodzicami i dziadkami. Wspólnym kolędowaniem wprowadzili uczestników w miłą atmosferę i świąteczny nastrój. Zarówno starsi, jak i młodsi z przyjemnością poddali się świątecznej atmosferze włączając się do wspólnych śpiewów. Na zakończenie wieczoru wystąpił zespół Rybniczanki i państwo Kurowscy.
Tradycyjnie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników wieczoru na przepyszny słodki poczęstunek.

- To klimat przygotowań i atmosfera poprzednich wieczorów kolęd sprawiła, że mieszkańcy pomimo swoich obowiązków wracają, aby wspólnie kolędować. To piękne, że ten wieczór łączy wszystkich i wyzwala niesamowite emocje. Wtedy trud przygotowań ma sens. Serdecznie wszystkim dziękuję i zapraszam za rok - mówi Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group