Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7314
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Magiczne święto Jagniątkowa

Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Magiczne święto Jagniątkowa
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę , 9 sierpnia, odbędzie się festyn w peryferyjnej części Jeleniej Góry. Będą to jednocześnie obchody Dni Jagniątkowa.

Organizatorzy, czyli Klub Osiedlowy Watra Jagniątkowska, zapraszają do uczestnictwa w imprezie wszystkich mieszkańców Karkonoszy oraz turystów. Rozpocznie się ona mszą świętą w kościele pw. Bożego Miłosierdzia o godzinie 12.00.

Następnie uczestnicy przejdą na teren OW RAWAR, gdzie odbędzie się dalsza część festynu. W programie zaplanowano koncert zespołu Rise of the Sun z Lubawki, prezentację kultury Indian oraz wiele innych atrakcji.

Organizacja imprezy będzie prawdziwym sprawdzianem dla członków Watry Jagniątkowskiej. Klub działa od niedawna, dlatego też wszystkie podejmowane teraz działania związane są z obawami i ogromnymi emocjami.
– Dni Jagniątkowa organizujemy pierwszy raz, ale mamy nadzieję, że będą udane. To także okazja do sprawdzenia naszych możliwości – mówi Wiesław Drozdowski, prezes Watry Jagniątkowskiej.

Członkom klubu zależy na tym, żeby dawna miejscowość odżyła. Wierzą, że ma ogromny potencjał, który po prostu trzeba wykorzystać. Zajmują się nie tylko organizacją imprez. Wspólnymi siłami budują plac zabaw dla dzieci. Planują także remont starego budynku, w którym ma powstać punkt informacji turystycznej. Ważne są także rozmowy, podczas których poruszają problemy, które należy rozwiązać. Ogólnie rzecz biorąc chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich miejscowości. Nie liczą na to, że coś zrobi się samo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group