Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5905
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Magia Wielkanocy w Łomnicy jeszcze dziś

Niedziela, 6 kwietnia 2014, 9:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:00
Autor: Przemo
Region: Magia Wielkanocy w Łomnicy jeszcze dziś
Fot. Przemo
Ponad 50. wystawców zjawiło się na łomnickim folwarku, gdzie w dn. 5–6 kwietnia odbywa się Kiermasz Wielkanocny. Goście, którzy w sobotę nie zdecydowali się na przyjazd do Łomnicy mają okazję poczuć magię zbliżających się świąt jeszcze dzisiaj do godz. 17.00.

Stoły na łomnickim folwarku obfitują w wielkanocne ozdoby, wędliny i artykuły niezbędne w kuchni. Nie brakuje wspaniałych wypieków: chlebów czy ciast. Można wziąć udział w warsztatach wypieku tradycyjnych mazurków, zrobić piękne pisanki czy wykonać własną palmę z gałązek i bibuły. O nastrój gości dba kwartet jeleniogórskiej Filharmonii "Camerata Pro".

- Jak na każdej imprezie w Pałacu Łomnica można zwiedzić historyczne wnętrza. W średniowiecznych piwnicach można zobaczyć, jak dawniej gotowano i pieczono, w jakich naczyniach pieczono baby wielkanocne - opowiada Joanna Dumin, prezes Fundacji Dominium Łomnica.

- 27. kwietnia zapraszam na Małą Wielkanoc. Po raz 30. będzie się ta impreza odbywała na Dolnym Śląsku. Zapewniam, że będzie bardzo dużo pięknej, ludowej muzyki, wspaniałego jedzenia, którego będzie można spróbować. Panie przywiozły przepisy z przedrozbiorowej Polski i według tych przepisów będą wykonywane potrawy wielkanocne. Oprócz tego, oczywiście palmy, jajka tradycyjnie zdobione - zachęca Joanna Dumin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group