Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8522
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: M jak miłość… do Europy

Środa, 24 czerwca 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Nat
W rodzinnym i kameralnym gronie odbyło się wczoraj spotkanie z Tadeuszem Chudeckim, aktorem znanym głównie z serialu „M jak Miłość” oraz autorem książki „ Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 EURO”.

Głównym tematem dyskusji była jego świeżo wydana książka napisana jak twierdzi z miłości do Europy, w której się wychował i którą rozumie. Aktor bardzo dużo podróżuje. Dorastał w kraju socjalistycznym, którego granice nie łatwo było opuścić, więc teraz nadszedł czas, by to nadrobić.

W swojej książce umieścił informacje o takich państwach jak: Norwegia, Islandia, Irlandia, Francja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Szkocja, Szwecja, Portugalia, Bułgaria, Grecja czy Turcja. Opisane wspomnienia, anegdoty sprawiają, iż czytając książkę można chociaż na chwilkę przenieść się duchem w zupełnie odległe miejsca.

Zawarte są także praktyczne informacje, a także poradnik o oszczędnym i bezpiecznym podróżowaniu. Kilka takich porad udzielił również na wczorajszym spotkaniu. Lepiej kupować bilety w tanich liniach lotniczych np. Ryanair, kilka miesięcy przed wyjazdem, wtedy koszt wyniesie od 1 do 20 Euro.

Jeśli chodzi o noclegi, to najlepiej ich szukać dopiero będąc na miejscu. Często właściciele skromnych hoteli czy pensjonatów nie reklamują się w Internecie w porównaniu do hoteli pięciogwiazdkowych, których cena za jedną noc jest bardzo wysoka.

Spotkanie było ilustrowane zdjęciami zrobionymi w trakcie podróży. Rozmawiano też o kulturach różnych krajów, ich kuchniach i zwyczajach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group