Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3923
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łysogórki wystartowały [FOTO, VIDEO]

Wiadomości: Dziwiszów
Poniedziałek, 28 maja 2012, 17:19
Aktualizacja: 17:21
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2012" odbyła się w niedzielę 27 maja na Łysej Górze w Górach Kaczawskich. Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross–country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Zawody te odbywają się na zamkniętej pętli na terenie mikrostacji i w okolicy.

Pogoda dopisała. Było słonecznie, temperatura osiemnaście stopni Celsjusza, na trasie sucho, bikerzy mieli idealne warunki do ścigania. Frekwencja dopisała. Do naszej mikrostacji - bazy sportowej Aesculapa - przyjechało tego dnia sporo osób - między innymi rodziców dzieci. Coraz liczniej obsadzone są w Łysogórkach (co nas szczególnie cieszy) młodsze kategorie wiekowe. I jak zwykle na starcie pojawiła się duża grupa kolarzy z Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Lubawka. Nie zawiodła również KS Lechia Piechowice, regularnie uczestnicząca w naszym cyklu, jak również starzy bywalcy: Alpine PRO - Author Team (Czechy), Viking Fream Bike, BSA PRO TOUR, Wojczal Bike, Verge Team Podgórzyn, MKS 11 Formicki Bike, Votum MTB Team, Okular MTB Team. W sumie w zawodach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników a więc pierwszą odsłonę naszego serialu letniego możemy zaliczyć do udanych – wyznają organizatorzy imprezy.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Ernest Cebula z Lubawki, Justyna Kolarowa z Semily w Czechach, Jakub Gniadek z Lubawki, Julia Gąsiorek z Lubawki, Michał Mężyk z Jawora, Jacek Grzybowski ze Szczawna Zdrój, Dominika Niemiec z Lubawki, Paweł Wojczal z Piechowic, Robert Winiarski z Kowar, Maria Tyszecka z Jeleniej Góry i Ryszard Długosz z Lubawki. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Łysogórek.

(Łysogórki MTB)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group