Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7479
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lwówek Śląski: Lwówek Śląski ma nowe boisko

Środa, 9 czerwca 2010, 19:12
Aktualizacja: 19:16
Autor: KAM
Lwówek Śląski: Lwówek Śląski ma nowe boisko
Fot. KAM
Kosztowało 370 tysięcy złotych, połowę tej kwoty pozyskano z Ministerstwa Kultury, można na nim grać w kilka gier zespołowych – mowa o nowy, otwartym boisku przy Szkole Podstawowej Nr. 3 w Lwówku Śląskim.

Budowa tego boiska trwała ponad rok czasu, miało być ono otwarte w ubiegłym roku niestety inwestor nie wyrobił się w wyznaczonym terminie z uwagi na bardzo mroźną zimę. Dlatego właśnie otwarcie boiska przypadło na dzisiaj. W czasie uroczystego otwarcia nie zabrakło licznie zgromadzonych dzieci, które rozegrały pierwszy mecz piłki ręcznej i samorządowców z lwóweckiego magistratu. Nowe boisko, które usytuowane jest przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Lwówku Śląskim kosztowało 370 tysięcy złotych i połowę tej kwoty udało się pozyskać z Ministerstwa Kultury.

- Każda szkoła powinna być wyposażona w możliwości rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży – mówi Ludwik Kaziów burmistrz Lwówka Śląskiego.

Z takim rozwojem młodzież z lwóweckiej podstawówki miała sporo problemów, dlatego, że musiała korzystać z boiska innej szkoły w dodatku asfaltowego i w bardzo kiepskim stanie technicznym. Nowe boisko jest ogrodzone, monitorowane a w nocy będzie oświetlane. Na nowym boisku można grać w piłkę ręczną, koszykówkę, i siatkówkę.

W czasie uroczystości nie zabrakło też występów artystycznych dzieci i podziękowań, które Ludwik Kaziów kierował głównie do swoich urzędników, ponieważ to właśnie im udało się za trzecim razem pozyskać dofinansowanie na budowę boiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group