Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3518
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Lutowa odsłona „Szwajcarkowego Grania”

Niedziela, 18 lutego 2018, 8:15
Autor: WAC
Region: Lutowa odsłona „Szwajcarkowego Grania”
Fot. Użyczone/Organizator
Tomasz Olesiński wystąpi 24 lutego o godzinie 19.00 w Schronisku „Szwajcarka”. Koncert będzie się odbywać w ramach cyklu „Szwajcarkowe Granie”.

W ubiegłym roku Tomasz Olesiński wydał swoją pierwszą płytę z autorskimi piosenkami "Wszystko się zmienia". Płyta, jak mówi, czekała ponad trzydzieści lat, aż zbierze się, by ją wydać.

- Tomasz Olesiński jest bardem śpiewającym o sobie, swoich marzeniach, lękach, o samotności, o łzach szczęścia, o kobietach swego życia – mówi Krystyna Pisarska z organizującego koncert Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości”.

Nie da się opowiedzieć słowami jego piosenek, trzeba posłuchać (najlepiej na żywo) charakterystycznego głosu, wyruszyć razem z nim do przydrożnego baru, gdzie "gdy nie ma bliskich ludzi, wódki smak dziwnie kojarzy się z miłością", zapatrzeć się w rozchwiany nieboskłon, z którego można "odczytać swoje życie i swój świat", albo iść "przez miasto, które śpi po ciężkim dniu" i wspólnie z Nim zamyślić się bo "wszystko się zmienia, by podobno było lepiej, lecz czy na pewno dobrą drogą biegnie świat".

- O Tomku można pisać dużo nie tylko na muzyczne tematy, również o fotografii, czy o "Danielce" i Chałupie Chemików, które są jego miłością, ale o tych i innych sprawach będziecie mogli porozmawiać osobiście już 24 lutego – dodaje Krystyna Pisarska.

Po koncercie odbędą się tradycyjnie długie nocne śpiewanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group