Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8567
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzie teatru zjednoczeni w biegu

Poniedziałek, 14 lipca 2014, 8:33
Aktualizacja: Wtorek, 15 lipca 2014, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ludzie teatru zjednoczeni w biegu
Fot. Tomasz Raczyński
Reżyserzy, aktorzy, scenografowie, a nawet dyrektorzy teatrów – wszyscy wspólnie przebiegli ok. 8 km, czyli dystans między Teatrem Norwida, a Zdrojowym Teatrem Animacji. Bieg Ludzi Teatru, który odbył się w niedzielę (13. lipca) zgromadził na starcie 240 osób.

Bieg był otwarty dla wszystkich dlatego udział wzięli w nim również widzowie i mieszkańcy. Odbył się on w ramach 32. Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Skąd pomysł na Bieg Ludzi Teatru? – Ponieważ biegam, uważam się za człowieka teatru i zauważyłem, że wielu moich znajomych biega, a są związani z branżą. Stwierdziłem, że to jest świetny pomysł, żeby ulicę, która jest widownią teatrów ulicznych, zrobić także bieżnią - stwierdził dyrektor Teatru Norwida Piotr Jędrzejas.

Wśród ludzi związanych ściśle z teatrem na starcie pojawili się m.in. Paweł Łysak z Teatru Powszechnego w Warszawie, dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek Jakub Krofta, a także aktorzy z wielu teatrów, jak chociażby z Zielonej Góry. W sumie ludzi teatru było ok. 40, a wszystkich uczestników 240. Jak zapowiada dyrektor Teatru Norwida Piotr Jędrzejas, za rok „pęknie” 500.

Wyniki biegu dostępne na stronie: http://www.superbieg.pl/index.php?page=wyniki-4

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group