Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7039
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzi z Krakowskiej budzą megafony z dworca PKP

Piątek, 9 września 2016, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 10 września 2016, 8:23
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Ludzi z Krakowskiej budzą megafony z dworca PKP
Fot. Robert Czepielewski
Mieszkający w pobliżu dworca kolejowego w Jeleniej Górze skarżą na megafony, które nocą stawiają ich na równe nogi. – Tak je usytuowali, że u nas w domu słychać każde słowo, a na peronach słychać je ledwo, ledwo – mówi jeden z mieszkańców Krakowskiej.

Roman Witulski, naczelnik Sekcji Eksploatacji w Jeleniej Górze tłumaczy, że system nagłośnieniowy w Jeleniej Górze jest systemem pilotażowym, wprowadzonym i testowanym tylko w naszym mieście.
- Charakterystyką tego systemu jest oddanie go do próbnej eksploatacji i jego centralna obsługa. Tego typu uwagi monitorujemy i zgłaszamy. Na chwilę obecną zapowiedzi komunikatów postaramy się wyciszyć. A można to zrobić jedynie poprzez serwer operator w Sosnowcu, który reaguje na nasze uwagi.

Według opinii Romana Witulskiego, uciążliwość z jaką spotykają się mieszkańcy ulicy Krakowskiej ma zniknąć po oddaniu do użytku drugiej połowa stacji. - W chwili obecnej, ze względu na prowadzone prace na stacji, system zamontowany jest częściowo i to stwarza uciążliwość. Jest on tak zaprojektowany, że propagacja fal następuje w taki sposób, że spełni swoje zadanie dopiero po oddaniu drugiej części stacji. Wtedy jego słyszalność na zewnątrz na pewno się zmniejszy - zapewnił Roman Witulski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group