Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2514
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ludzi dobrej woli było wielu

Środa, 21 grudnia 2011, 13:08
Aktualizacja: Czwartek, 22 grudnia 2011, 12:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ludzi dobrej woli było wielu
Fot. Angela
W hotelu Mercure w Jeleniej Górze uroczyście podsumowano tegoroczną XI edycję akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem”. Na wielkiej gali nagrodzono tych, którzy własną pracą przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, wpierali akcję różnymi działaniami oraz pracowali w charakterze wolontariuszy.

Uroczystą galę rozpoczął Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze oraz pomysłodawca i koordynator akcji „Zostań z nami Świętym Mikołajem”, który podkreślał znaczenie tej akcji i włączenie się do niej tak licznego grona mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu.

- Kiedy jedenaście lat temu zaczynaliśmy tę akcję, nie spodziewaliśmy się, że przybierze ona taki rozmiar. Cieszymy się, że ta idea pomocy najuboższym dzieciom przetrwała. Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli w tym roku zebraliśmy 1200 paczek, które rozdaliśmy w Jeleniej Górze i Piechowicach. Z roku na rok społeczeństwo nam ubożeje, co odczuła też nasza akcja, jednak ludzi dobrej woli jest naprawdę wielu. Liczymy na kolejne działania w następnych latach.

Do tego potrzebne jest jednak zrozumienie ze strony przedsiębiorców i właścicieli marketów. Bardzo na to liczymy. Nasza wspólna akcja Straży Miejskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża to nie tylko zbieranie pieniędzy na świąteczne paczki, ale również wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy na rynku zorganizowaliśmy wielką imprezę na placu Ratuszowym. Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim, którzy z nami byli – powiedział Grzegorz Rybarczyk.

Przed wręczeniem podziękowań i wyróżnień dla gości wystąpili: sekcja smyczkowa Szkoły Muzycznej im. J. Garści w Cieplicach z nauczycielem Jolantą Popielarz oraz Chór Parafialny „Harfa”, którzy zachwycili publiczność muzyką i śpiewem oraz wprowadzili gości niezwykłą świąteczną atmosferę.
Galę zakończyły indywidualne życzenia świąteczne składane sobie wzajemnie przez gości przy przygotowanym poczęstunku.

Za wkład w akcję nagrodzono: Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry, Jacka Włodygę, starostę jeleniogórskiego, Witolda Rudolfa, burmistrza Piechowic, a także jeleniogórskie formacje mundurowe, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jeleniogórski WORD oraz Angelikę Grzywacz-Dudek, p.o. redaktora naczelnego Tygodnika i Portalu „Jelonka.com”. Za krzewienie działań na rzecz bezpieczeństwa podziękowania i wyróżnienia odebrały szkoły podstawowe nr 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 13, i 15 w Jeleniej Górze i Szkoła Podstawowa w Piechowicach, przedszkola: nr 1 i 2 w Piechowicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach oraz Ośrodek Dąbrówka w Jeleniej Górze. Za pracę wolontariuszy nagrodzono: Lechosława Trębickiego, nauczyciela z LO nr 1 w Jeleniej Górze, Renatę Polachowską, nauczyciela Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, jeleniogórskie licea ogólnokształcące nr 1, 2 i 3. Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze oraz gimnazja nr 1, 2 i 3 w Jeleniej Górze.
Za wspieranie działań nagrodzono firmy i instytucje: DSE Draexlmaier Systemy Elektryczne w Jeleniej Górze, DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrzsamochodowych w Jeleniej Górze, JZO w Jeleniej Górze, „Energia Pro” Jeleniej Górze, „Jelenia Plast” w Jeleniej Górze, „Simet” S.A. w Jeleniej Górze, „VITBIS” w Złotoryi, Dr. Schneider w Radomierzu, "Renault Dzięciołowski w Jeleniej Górze, Hotelu „Mercure” w Jeleniej Górze, SOPC „Pomocna Dłoń” w Jeleniej Górze, Spółka Adwokacka, BGJ w Jeleniej Górze, Pizzeria „Bambino” w Jeleniej Górze, Cukiernia Mercure w Jeleniej Górze, Apteka „Pod Lwem” w Jeleniej Górze, Apteka „Witaminka” w Jeleniej Górze, Kwiaciarnia „Irys” w Jeleniej Górze, Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze, „Drukarnia Nyc Serwis” w Jeleniej Górze, Stowarzyszenie „SAWPJG” w Jeleniej Górze, Market „Intermarche” w Jeleniej Górze, Hipermarket Tesco w Jeleniej Górze, Fundacja Kultury Ekologicznej w Jeleniej Górze
Oaza Sp z o.o w Jeleniej Górze, Firma Vesna w Jeleniej Górze, P.P.H.U. Żaneta w Jeleniej Górze, Wojewódzkie Centrum Szpitala Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Jel Car w Jeleniej Górze oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group