Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6853
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łucznicy z sercem dla Natalii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 października 2015, 16:53
Aktualizacja: 17:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Spontaniczna akcja zbiórki środków na rzecz mistrzyni Dolnego Śląska w łucznictwie – Natalii Gajdy, która walczy z chorobą nowotworową zgromadziła na torze łuczniczym przy ul. Złotniczej wielu młodych sportowców, a także ich rodziców, lokalnych polityków, czy przedsiębiorców, którym nie jest obojętny los 11–letniej dziewczynki.

Uczestnicy środowego turnieju charytatywnego składali datki na rzecz dziewczynki, która przebywa w klinice we Wrocławiu. - Chcemy ją wesprzeć, by czuła, że jesteśmy sercem przy niej - mówił trener klubu MKS Bobry Jelenia Góra, Henryk Chemicz.

- Chcieliśmy zebrać dla niej na pluszaka, ale ten pluszak miałby już z 5 metrów, bo tyle zebraliśmy pieniędzy - mówił zadowolony z odzewu ludzi wielkich serc, prezes klubu Edward Abucewicz. W pomoc dziewczynce włączyli się sponsorzy klubu - Pub Belfast, Targowisko Zabobrze, radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry Konrad Sikora i Danuta Wójcik, a także rodzice młodych łuczników i wiele innych osób. - Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, mamy już pluszaka i będą dodatkowe pieniążki dla Natalii - mówił prezes MKS Bobry.

Podczas charytatywnej imprezy na torach łuczniczych młodzi zawodnicy mieli okazję pokazać swoim rodzicom, jak trudno jest celnie strzelać z łuku. Wszyscy bawili się wspaniale i zgodnie życzyli Natalii szybkiego powrotu do zdrowia i sportu, który ich łączy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group