• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 9:37
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 4767
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Łucznicy z sercem dla Natalii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 października 2015, 16:53
Aktualizacja: 17:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Spontaniczna akcja zbiórki środków na rzecz mistrzyni Dolnego Śląska w łucznictwie – Natalii Gajdy, która walczy z chorobą nowotworową zgromadziła na torze łuczniczym przy ul. Złotniczej wielu młodych sportowców, a także ich rodziców, lokalnych polityków, czy przedsiębiorców, którym nie jest obojętny los 11–letniej dziewczynki.

Uczestnicy środowego turnieju charytatywnego składali datki na rzecz dziewczynki, która przebywa w klinice we Wrocławiu. - Chcemy ją wesprzeć, by czuła, że jesteśmy sercem przy niej - mówił trener klubu MKS Bobry Jelenia Góra, Henryk Chemicz.

- Chcieliśmy zebrać dla niej na pluszaka, ale ten pluszak miałby już z 5 metrów, bo tyle zebraliśmy pieniędzy - mówił zadowolony z odzewu ludzi wielkich serc, prezes klubu Edward Abucewicz. W pomoc dziewczynce włączyli się sponsorzy klubu - Pub Belfast, Targowisko Zabobrze, radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry Konrad Sikora i Danuta Wójcik, a także rodzice młodych łuczników i wiele innych osób. - Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, mamy już pluszaka i będą dodatkowe pieniążki dla Natalii - mówił prezes MKS Bobry.

Podczas charytatywnej imprezy na torach łuczniczych młodzi zawodnicy mieli okazję pokazać swoim rodzicom, jak trudno jest celnie strzelać z łuku. Wszyscy bawili się wspaniale i zgodnie życzyli Natalii szybkiego powrotu do zdrowia i sportu, który ich łączy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
795
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group