Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lucyna Kornobys oficjalnie w kadrze na Igrzyska

Środa, 3 sierpnia 2016, 13:26
Aktualizacja: 13:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lucyna Kornobys oficjalnie w kadrze na Igrzyska
Fot. archiwum
W dniach 7–18 września 2016 r. w Rio de Janeiro odbędą się Letnie Igrzyska Paraolimpijskie, w których wystartuje jeleniogórzanka – Lucyna Kornobys. Zawodniczka Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Wrocław powalczy o medale w konkurencjach lekkoatletycznych.

Zarząd Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na imprezę w Brazylii. Wśród 91 niepełnosprawnych sportowców zobaczymy jedną jeleniogórzankę - Lucynę Kornobys, która wystartuje w konkurencjach lekkoatletycznych. Trzymamy kciuki za naszą wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski, Europy i świata.

Lucyna Kornobys ma przed sobą dwie konkurencje: rzut oszczepem - start planowany jest na 9 września (godz.17:40 czasu lokalnego, a więc 22:40 w Polsce) oraz pchnięcie kulą - 15 września, o tej samej porze co oszczep.

Jakie aspiracje sportowe ma przed sobą jeleniogórzanka? - Co do aspiracji sportowych, to jak każdemu sportowcowi zależy mi na zdobyciu medalu olimpijskiego. Szanse są, tylko trzeba w to uwierzyć i mocno walczyć - oceniła Lucyna Kornobys.

Czy nasza olimpijka obawia warunków sanitarnych na miejscu? - Pewnie, że się obawiam. Biorąc pod uwagę, że nie zostaliśmy zaszczepieni przeciw Dendze i grypie Brazylijskiej (tylko na WZW typu A i B oraz tężec), to cały czas myślimy nad warunkami, jakie tam będą. Biorąc pod uwagę, że większość naszego pobytu spędzimy na powietrzu to obawy są wielkie - przyznaje. - Dostaliśmy środek przeciw komarom, klub postanowił kupić jeszcze jeden i liczę, że to wystarczy. Natomiast same warunki mieszkalne - no cóż my, czyli niepełnosprawni często mieszkamy w takich warunkach. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i pozwoli mi to skupić się na walce o medale, a nie walce z komarami - dodała lekkoatletka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group