Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5153
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: LPR – trwa nabór wniosków

Piątek, 7 października 2016, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2016, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: LPR – trwa nabór wniosków
Fot. Przemek Kaczałko
Do Lokalnego Programu Rewitalizacji zgłoszono 438 projektów o łącznej wartości ponad 131 milionów złotych. Wczoraj (6.10) w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z zainteresowanymi, podczas którego podsumowano dotychczasowe działania oraz przedstawiono pomysły zgłoszone do realizacji.

- Rewitalizacja to skomplikowany proces, bo dość potocznie stawiamy znak równości między remontem elewacji a rewitalizacją, a to nie tylko to. Oprócz rewitalizacji budowlanej będziemy też mówić o projektach miękkich. Mało kto wie, że w jej ramach Karkonoski Park Narodowy zamierza budować centrum ekologiczne, księża pijarzy prowadzą chyba najlepszą świetlicę środowiskową w mieście, to jest aktywizacja różnych grup społecznych: sąsiedzkich, młodzieżowych – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przed rozpoczęciem konferencji.

Jak podkreślają urzędnicy, konkurs został ogłoszony i można ubiegać się o dofinansowanie. - Generator będzie otwarty od 15 listopada i do 22 lutego 2017 roku i będziemy mogli składać wnioski – mówiła Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju zapowiadając, że Miasto będzie wnioskować o remont Alei Wojska Polskiego, zaś wspólnoty mieszkaniowe indywidualnie będą wnioskować o dofinansowanie remontów kamienic. - Już mamy informację, że 10 kamienic z Alei Wojska Polskiego na pewno złoży wniosek. Nabory wniosków dla wspólnot mieszkaniowych kończą się w listopadzie 2016 r., a zadania muszą zrealizować do grudnia 2018 r. - dodała Barbara Olszewska.

W ramach programu rewitalizacji Jelenią Górę podzielono na dwa obszary: Centrum oraz Cieplice-Sobieszów. Łącznie może to dotyczyć terenów o powierzchni 806 ha (7,4 proc.), zamieszkałych przez 22 970 osób (28,2 proc.).

Wśród projektów oprócz Alei Wojska Polskiego znalazły się m.in. przebudowa ulic Kamienne Schodki oraz Kostiala w rejonie ul. Kilińskiego, Drzymały, Świętojańskiej, Flisaków, bulwar spacerowy nad rzeką Kamienna w Cieplicach, przebudowa stadionu przy ul. Lubańskiej, poprawa infrastruktury na stadionie przy ul. Złotniczej, poprawa stanu Ratusza, czy budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Wśród pomysłów jest też Centrum Sportu i Rekreacji Rodzinnej na terenach byłej Celwiskozy oraz przebudowa Teatru im. C. K. Norwida i remont budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja, a także wiele innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group