Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6345
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Łowcy głów" namierzyli groźnego zabójcę

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Region: "Łowcy głów" namierzyli groźnego zabójcę
Fot. Archiwum
To kolejny sukces tzw. "łowców głów", czyli Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmującego się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców z regionu. Dzięki ich działaniom w holenderskim mieście Den Bosch ujęto 53-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo.

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 19 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań w małej miejscowości w powiecie dzierżoniowskim. Tego dnia w lokalu znaleziono zwłoki kobiety ukryte pod kocami na wersalce. Według ustaleń śledczych, zgon kobiety nastąpił w wyniku zadania wielu ran kłutych nożem.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tej zbrodni. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie, że zabójstwa mógł dopuścić się konkubent denatki Mirosław Dz. Mężczyzna zapadł się pod ziemię i wszystko wskazywało na to, że zbiegł z kraju. Dlatego też Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wydała za nim list gończy.

Z ustaleń dzierżoniowskich policjantów wynikało, że poszukiwany mężczyzna w przeszłości pracował na terenie Holandii i to tam mógł zbiec po dokonanej zbrodni. Dlatego w sprawę włączono Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców z terenu garnizonu dolnośląskiego. Wspólne działania operacyjne wrocławskich "łowców głów” oraz funkcjonariuszy dzierżoniowskiej Policji, potwierdziły, że mężczyzna uciekł z kraju i ukrywa się przed organami ścigania w Holandii.

W takich sprawach  prowadzona jest współpraca z zagranicznymi organami ścigania za pośrednictwem punktu kontaktowego ENFAST, który funkcjonuje w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji. Komórka ta zajmuje się koordynowaniem międzynarodowych działań poszukiwawczych za najgroźniejszymi przestępcami, wobec których wydane są europejskie nakazy aresztowania lub czerwone noty INTERPOL.

Policjanci z KGP natychmiast nawiązali współpracę z kolegami z Holandii. Sprawna wymiana informacji, pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego i jego zatrzymania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła oszukać organy ścigania i skutecznie ukryć się w obcym kraju. Aktualnie oczekuje w areszcie na decyzję holenderskiego sądu odnośnie ekstradycji do Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

34
72%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group