Czytających: 7145

Jeżów Sudecki: Lotnik w finale

Środa, 3 kwietnia 2019, 19:53
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:34
Lider klasy okręgowej – Lotnik Jeżów Sudecki w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra pokonał u siebie Włókniarza Mirsk (przedostatnie miejsce w IV lidze). Podopieczni Artura Milewskiego zwyciężyli 2:0 po golach Białkowskiego i Górskiego.

Gospodarze, mimo że występują na co dzień w niższej klasie rozgrywkowej - byli faworytem półfinałowego starcia i w pełni potwierdzili to na boisku. Na pierwszego gola miejscowi kibice musieli czekać do 31. minuty, ale było warto. Dośrodkowanie Dominika Pelowskiego kapitalnie wykorzystał Krzysztof Białkowski, który głową skierował piłkę do bramki gości, z odległości kilkunastu metrów. W drugiej połowie nadal przewagę miał Lotnik, w 72. minucie w słupek trafił Białkowski, a wynik na 2:0 ustalił w 85. minucie Maciej Górski.

Lotnik Jeżów Sudecki - Włókniarz Mirsk 2:0 (1:0)

Lotnik: Kustosz - Białkowski, Pelowski, Szeliga, Piwiński, Niemirski, Suchanecki, Palimąka, Górgul, Wersocki, Ziomek. Rezerwowi: Marmurenko, Górski, Lis, Zawadzki, Kieć, Szwagrzyk.
Włókniarz: Witczak - Niemienionek, Morzecki, Krawiec, Król, Popławski, Makowski, Górny, Kowalski, Fościak, Tylus. Rezerwowi: Tomczak, Bulcewicz, Jabłonowski, Dąbek, Piejko, Dasiak, Szymocha.

Finał pomiędzy Lotnikiem a Włókniarzem Leśna odbędzie się w środę, 17 kwietnia o godz. 19:00 na stadionie przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze.