Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11053
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lot szybowcem nagrodą za najlepsze zdjęcia

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Lot szybowcem nagrodą za najlepsze zdjęcia
Fot. użyczone
Ponad 40 uczniów z klas VI-VIII uczestniczyło w konkursie fotograficznym „Zimowe Inspiracje”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Pomysł konkursu powstał kiedy okazało się, że młodzież nie wróci w styczniu do ławek szkolnych. Rada Rodziców postanowiła zaaranżować działania, które zachęciłyby młodych ludzi do aktywności poza domem i bez komputera. A cele konkursu, to: kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci  i młodzieży zainteresowań fotografią. uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii i propagowanie walorów przyrodniczych regionu, w którym żyjemy.

W jury byli: nauczyciele SP nr 8, absolwentka tej szkoły, a obecnie uczennica klasy fotograficznej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, profesjonalni fotograficy ze środowiska Jeleniogórskiej Strefy Fotografii i Biura Wystaw Artystycznych.

Finał konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się po zniesieniu obostrzeń w Muzeum Karkonoskim - mówi przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 8 Mariusz Synówka. - Tam też będzie miała miejsce pokonkursowa wystawa prac. Ustaliliśmy, że laureatami konkursu zostanie dziesięciu uczniów – nagrodzimy pierwsze trzy miejsca oraz przyznamy siedem wyróżnień. Cała dziesiątka laureatów weźmie udział w warsztatach z zawodowymi fotografikami, które zaplanowane zostały w parku przy Muzeum Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Koordynacją warsztatów zajmie się Janina Hobgarska - znana pasjonatka fotografii, wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Dolnośląski), była dyrektor Biura Wystaw Artystycznych. Fundatorami nagród są m.in.: firma Fotojocker z Galerii Sudeckiej, Gmina Mysłakowice, Towarzystwo Karkonoskie, Rada Rodziców przy SP nr 8 oraz Aeroklub Jeleniogórski i Wyczynowa Szkoła Szybowcowa z Jeżowa Sudeckiego, które ufundowały loty szybowcem nad Jelenią Górą, oczywiście z możliwością wykonania zdjęć z lotu ptaka.

Twoja reakcja na artykuł?

24
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group