Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6913
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Los galerii przy ul. Jasnej w rękach radnych

Wtorek, 30 września 2008, 8:11
Aktualizacja: Środa, 1 października 2008, 7:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Los galerii przy ul. Jasnej w rękach radnych
Fot. TEJO
W nadchodzący czwartek okaże się, czy na terenie po wyburzonych kamieniczkach przy ulicy Jasnej powstanie nowoczesna galeria handlowa, czy będą tam tylko budynki mieszkalne. Będzie to sądny dzień dla spółki Rank Muller, która zamierza inwestować w tym miejscu.

Na gruncie po kamieniczkach wyburzonych na przełomie lat 60. i 70 przeprowadzono wykopaliska archeologiczne. Prace zakończono oficjalnie kilka miesięcy temu. I od tamtego czasu nic się tu nie dzieje. Wszystko przez zawirowania związane z rozbieżnością zamierzeń inwestora a wskazaniem planu zagospodarowania.

Sytuacja zostanie rozwiązana już 2 października. Na ten dzień zwołano bowiem nadzwyczajną sesję rady miasta, na której rajcy będą debatowali nad zmianą oficjalnych planów. Zgodnie z tymi obowiązującym dziś, przy ulicy Jasnej nie może powstać obiekt handlowy. Będzie to możliwe dopiero po korekcie. Ale czy wszyscy będą „za”?

– Musimy iść taką procedurą, bo wybudowanie galerii w tej chwili jest niezgodne z prawem – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. Urzędnicy wydali wprawdzie zgodę dotyczącą warunków zabudowy, ale pozwolenia wydać nie mogą, póki nie zostaną zmienione plany. A dokonać mogą tego tylko radni.

Galeria ma mieć 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej, znajdzie się w niej kilkadziesiąt sklepów, parking na około sto miejsc, lokale gastronomiczne i drogerie. Na ostatniej kondygnacji zostanie urządzona scena, a dach będzie przeszklony. Zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, galeria będzie z zewnątrz wyglądała jak zwarta zabudowa kamieniczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group